четвер, 6 вересня 2018 р.

Нове дослідження: скандинавські кліматичні рішення мають великий потенціал в Україні


Нове міжнародне дослідження, представлене сьогодні в Києві, показує, що поширення перевірених скандинавських кліматичних рішень в Україні призведе до суттєвого скорочення викидів, що допоможе країні виконати її зобов’язання відповідно до Паризької угоди. У той же час ці рішення здатні принести багато іншої користі, такої, як підвищення енергетичної незалежності та нові робочі місця у різних регіонах.

Дослідження «Скандинавська Зелена Шкала» аналізує поширення десяти північних кліматичних рішень, починаючи з вітроенергетики та енергоефективності у будівлях і, закінчуючи, використанням гною з ферм. Всі разом, ці рішення здатні скоротити викиди парникових газів в Україні на 64 млн. тонн або 9% прогнозного рівня 2030р. Скорочення викидів перевищить загальні сьогоднішні викиди Португалії.

Дослідження також аналізує витрати та додаткові вигоди застосування цих рішень. В той час як в деяких рішеннях окупається собівартість, в інших спостерігається значна чиста економія, що робить інвестиції в них, в комплексі, економічно вигідними. На додаток, дослідження розглядає застосування запропонованих рішень в специфічних для України обставинах. 

 «Дослідження доводить, що існує великий потенціал скорочення викидів в Україні просто шляхом поширення існуючих, перевірених та привабливих кліматичних рішень і тільки у тому ступені, що вже зробили деякі країни. Застосування цих рішень принесе багато користі українському суспільству, в тому числі зменшення шкідливого забруднення атмосферного повітря та залежності від імпорту енергоносіїв», коментує старший радник Фінського Інноваційного Фонду Sitra пан Орас Тюнккюнен.

Вперше в Україні результати дослідження були оприлюднені на масштабному семінарі в Києві, який відбувся 5 вересня. На семінарі виступив пан Тарас Токарський, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з питань європейської інтеграції та пан Магнус Рістедт, виконавчий директор Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО). Посли Фінляндії та Швеції - пан Юха Віртанен та пан Мартін Хагстрьом відкрили семінар, організований НЕФКО за підтримки фонду Sitra та посольств.

Пан Магнус Рістедт (НЕФКО) відзначив, що Україна вже вийшла на правильний шлях.
«За підтримки скандинавських країн та ЄС багато муніципалітетів почали тестувати та впроваджувати проекти, спрямовані на скорочення споживання енергії. Новий звіт свідчить про те, що існує великий потенціал для подальшого поширення нових енергетичних рішень у всій країні». 

Дослідження «Скандинавська зелена шкала для країн – Розблокування потенціалу кліматичних рішень в Польщі, Україні та країнах Балтики» було фінансовано Радою міністрів північних країн та координувалося Sitra. Аналіз провів Талліннський центр Стокгольмського Інституту навколишнього середовища.

На семінарі були також представлені нові програми для фінансування проектів, пов’язаних з відновлюваною енергією, енергоефективністю та модернізацією систем централізованого теплопостачання, які будуть фінансуватися Фінляндією та Швецією.

Про НЕФКО
Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) це міжнародна фінансова організація (МФО) заснована Скандинавськими країнами у 1990р. Вся діяльність НЕФКО зосереджена на генерації позитивного екологічного впливу. НЕФКО фінансує та впроваджує проекти, пов’язані із запобіганням змінам клімату та збільшенням зелених інвестицій по всьому світу. Упродовж років НЕФКО профінансувала більш за 1000 малих та середніх проектів у приватному та державному секторах різних галузей економіки у 60 країнах. Велика увага приділяється Східній Європі, Балтійському морю, а також регіонам Арктики та Баренцового моря. Головний офіс НЕФКО знаходиться у Гельсінкі, Фінляндія, НЕФКО також має офіс у Києві, Україна. Більше інформації наведено на www.nefco.org.

Про Sitra
Sitra – це фінський фонд, який співпрацює з партнерами з різних секторів, щоб дослідити, випробувати та впровадити нові сміливі ідеї, які створять майбутнє. Наша мета – це Фінляндія яка стає першопрохідцем у створенні сталого добробуту. Дізнайтеся більше на www.sitra.fi/en/.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі