понеділок, 27 серпня 2018 р.

Єпископ Борис Ґудзяк став лауреатом премії Василя Стуса

Борис Ґудзяк отримав Премію імені Василя Стуса

Лауреатом цьогорічної премії імені Василя Стуса, вручення якої відбулося у Києві, став єпископ Української греко-католицької церкви та президент Українського католицького університету Борис Ґудзяк. Нагородження відбулось 26 серпня у Національному музеї Тараса Шевченка.

Він є першим представником духовенства, якого відзначили цією премією.

«Для мене це велика честь. Я з юності виховувався на спадщині Стуса та інших дисидентів. Коли я був ще в школі, в 12-13 років, ми 12 січня щороку голодували на заклик Чорновола.І ці заощадженні копійки ми використовували на купівлю марок та листівок, щоб писати дисидентам», – сказав Ґудзяк під час свого виступу.

У промові єпископ також згадав українського режисера Олега Сенцова, який вже більше 100 днів голодує у російській колонії у місті Лабитнангі.

«Стус – жива історія і позиція, його премія – виклик і обов’язок. Це наш час і, на жаль, наші дилеми. Особливо зараз, коли за полярним колом карається Олег Сенцов, перейшовши ще одну нелюдську відмітку болю і страждань – сто днів голодування», – заявив єпископ.

Премію імені Василя Стуса з 1989 року присуджують літераторам, митцям, режисерам за особливий внесок в українську культуру та активну громадянську позицію.

З 2016 року премію вручає український осередок міжнародного ПЕН-клубу.

Лауреатами премії у різні роки були Сергій Жадан, Іван Світличний, Надія Світлична, Марія Бурмака, Ольга Богомолець, Галина Севрук, Опанас Заливаха, Михайлина Коцюбинська та інші.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі