вівторок, 10 липня 2018 р.

Олег Сенцов, Наталія Яресько та Ольга Бондаренко стали першими лауреатами премії Ukrainian ID Awards

У Каневі, під час міжнародного економічно-гуманітарного Форуму Ukrainian ID, були названі імена перших лауреатів премії Ukrainian ID Awards. Ними стали: український кінорежисер, незаконно ув’язнений в Росії, Олег Сенцов – за незламне прагнення свободи та громадянську гідність; Міністр фінансів України в 2014-2016 роках Наталія Яресько – за кризовий менеджмент фінансової сфери України під час найважчих економічних та політичних випробувань; голова Міжнародного благодійного фонду «Давай допоможемо» Ольга Бондаренко – за вагомий внесок у гуманізацію суспільства.
Нагороди переможцям вручали очільник Євразійського центру Атлантичної ради Джон Хербст, Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, виконавчий директор American Center for a European Ukraine Алекса Чопівська та Президент міжнародного економічно-гуманітарного Форуму Ukrainian ID Наталія Заболотна.
«Ukrainian ID Awards – це відзнака, яка присуджується за видатні досягнення і ефективні практики в ім’я процвітання та гуманізації людства, а також покликана стимулювати відповідальний розвиток суспільства. Наші лауреати, кожен у своїй сфері, з дня у день інвестують свій час та зусилля, аби життя людей ставало кращим. Наш оргкомітет був надзвичайно здивований тим, що окремі номінанти досі не були гідно відзначені в Україні, незважаючи на їхній виключний внесок у розвиток та благополуччя світу. Це особистості, які є прикладом благородства і самопожертви в ім’я суспільства. Ми відновили справедливість і надалі будемо відзначати найбільш гідних», – наголосила Президент міжнародного економічно-гуманітарного Форуму Ukrainian ID Наталія Заболотна.
Ukrainian ID Awards – щорічна міжнародна премія, започаткована Форумом задля відзнаки тих, хто своєю працею зробив великий внесок в розвиток людства керуючись принципами гуманізму, рівності та суспільного блага. Лауреатами премії можуть стати громадяни будь-якої країни та професійної сфери, а також організації (крім політичних). Лауреатів премії щорічно обиратимуть журі, до якого входитимуть члени організаційного комітету та визнані світові експерти. Автором статуетки нагороди Ukrainian ID Awards є молодий харківський скульптор Сергій Шауліс.

Цитати із церемонії та коротко про лауреатів
---
Голова Міжнародного благодійного фонду «Давай допоможемо» Ольга Бондаренко нагороджена премією Ukrainian ID Awards за внесок у гуманізацію суспільства. Очолюваний нею фонд об’єднує волонтерів та меценатів для того, аби створити якісні умови життя в українських будинках для літніх людей. Наразі вона опікується понад 50 будинками у різних областях України. У 2017 році Фонд оголосив старт програми «Гідна старість» вартістю 30 млн гривень. Станом на квітень цього року було зібрано більше 4 млн гривень, що вже інвестовані у модернізацію та забезпечення будинків для українців похилого віку. 

«Для мене честь тримати цю нагороду, хоча я – лише обличчя тих, хто її приймає. За мною стоїть родина, яка підтримує, дуже багато волонтерів, людей які допомагають кожного дня і роблять свій внесок в те, щоб полегшити життя наших людей похилого віку. Я відчуваю величезну радість, адже сьогодні цілий день на Форумі звучала дуже важлива думка, що найголовніше – це людина. Переконана, що це ознака того, що ми будемо рухатися в правильному напрямку. Так, діти – це дуже важливо, їхні мрії, розвиток, освіта, але ми не зможемо зберегти людський капітал в нашій країні, якщо люди не будуть бачити перспектив життя і в тому числі перспективи своєї гідної старості», – прокоментувала нагородження Ольга Бондаренко.
---
Виконавчий директор Ради з фінансового контролю та управління Пуерто-Рико, Міністр фінансів України у 2014-2016 роках Наталія Енн Яресько отримала нагороду за кризовий менеджмент фінансової сфери України під час найважчих економічних та політичних випробувань української держави. За оцінками українських та міжнародних експертів, Наталія ефективно вирішила проблему українського зовнішнього боргу та де-факто врятувала країну від фінансового дефолту в умовах внутрішньої нестабільності та військової агресії Росії. 

«Ця людина добре відома всім вам, а також всім в міжнародній спільноті, хто слідкував за тим, що сталося в Україні. Зокрема за тими важкими економічними потрясіннями, які Україна пережила чотири роки тому. Йдеться про Наталію Яресько, беззаперечно – найголовнішого міністра фінансів за останнє десятиліття в усьому світі. Я не буду перераховувати її досягнення, а лише скажу, що на межі економічного дефолту їй вдалося кардинально змінити ситуацію. І хоча в економіці лишається багато проблем, ми повинні памʼятати, що все могло закінчитися набагато гірше. Також не забуваємо, що старт нової України, принаймні у фінансові сфері, був даний тоді, коли вона обійняла посаду міністра фінансів у грудні 2014 року», – наголосив, вручаючи нагороду, очільник Євразійського центру Атлантичної ради, посол Джон Хербст.

«Дякую за цю честь! Вірю, що те, що ми зробили тоді, слугувало порятунку українського народу. Ні рятунку української економіки, не фінансової системи, ні порятунку гривні, а саме українського народу, його можливостей жити на цій святій землі. Приймаючи цю нагороду, я дякую за ту можливість служити народові і сподіваюся, що ми всі ще послужимо йому», – зазначила Наталія Енн Яресько.
---
Український кінорежисер, письменник та сценарист Олег Сенцов, який вже п’ятий рік є політв’язнем Росії, став лауреатом премії Ukrainian ID Awards за незламне прагнення свободи та громадянську гідність. За час ув’язнення Олег, як людина української культури, став символом відчайдушної боротьби за волю усіх незаконно ув’язнених в Росії українців, яких сьогодні налічується понад 70 осіб.
«Як представник Канади в Україні, а також від імені нашого уряду та міністерства закордонних справ: ми казали, ми продовжуємо казати і ми залишимося непохитними в своїй позиції, що Олег Сенцов та всі українські політичні в’язні, утримувані в Росії, повинні бути звільнені. Свободу Сенцову!», – наголосив Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук. 
«В травні 2014 року Олега Сенцова було протиправно заарештовано в Криму і вже більше чотирьох років його утримують в Росії. 14 травня цього року він оголосив голодування з метою привернення уваги до своїх співгромадян, які таким же незаконним чином затримані Росією. Організаційний комітет цього Форуму попросив діаспору по всьому світі звʼязатися із своїми урядами, організувати свої громади та привернути увагу до цієї ситуації. Ми з ним, ми висловлюємо свою солідарність, ми сподіваємося, що він почує про сьогоднішню подію та відчує наш дух на своїй стороні», – прокоментувала вручення нагороди Олегу Сенцову виконавчий директор American Center for a European Ukraine Алекса Чопівська.
---
Оргкомітет відзначив, що вручення цієї нагороди у Каневі є вкрай символічним через паралелі у долях Кобзаря та Сенцова. 
«У XIX столітті українець Тарас Шевченко був засуджений владою імперської Росії за духовне протистояння її вбивчій, антигуманній державній політиці. У XXI столітті українець Олег Сенцов був засуджений владою Росії як неоімперського утворення за цими ж мотивами. Вони обидва стали героїчним втіленням української культури: самобутньої, незламної та надихаючої. І вони обидва приречені на волю та безсмертя в серцях українського народу», – йдеться в офіційній заяві Оргкомітету Форуму.
Рішення про присудження премії Ukrainian ID Олегу Сенцову було публічно оголошено ще до проведення Форуму – аби посилити тиск на російську владу і змусити відпустити Сенцова, який з 14 травня продовжує голодування заради звільнення усіх українських політв’язнів на території Російської Федерації. 
По завершенню церемонії нагородження на Тарасовій горі відбувся глобальний флешмоб на підтримку режисера Олега Сенцова до якого долучилася українська діаспора по всьому світі. 


Фоторепортаж з міжнародного економічно-гуманітарного Форуму Ukrainian ID
їФото Леонід Коваленко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі