середа, 11 липня 2018 р.

People. Places. Processes.

10 липня у Національному музеї Тараса Шевченка відбулось відкриття міжнародної фотовиставки "People. Places. Processes."

 7 фотомитців із країн Східного партнерства демонструють власне бачення прав людини, проблем дискримінації, соціальної справедливості, корупції та бідності. Ці гострі проблеми єднають громадян, збирають багатотисячні демонстрації, формують світогляд сучасної людини.

“У кожній роботі митці прагнуть передати один простий і зрозумілий  меседж щодо соціальних проблем, які існують у кожній і усіх країнах одночасно. Усе те, що показано на фото 一 місця, люди, чи події 一 усе апелює до тем свободи самовираження, соціальної справедливості та соціальної рівності. Ці три питання не є суто політичними. Усе це відбувається просто зараз, оточує нас, проникає у наше повсякдення, кидає виклики. Ці події формують з нас особистостей, вчать нас бути іншими і бути сильнішими, а також виховують нас як частину суспільства. І саме ці теми розкривають автори у своїх роботах. Впевнена, що виставка викличе у глядачів відчуття співпережиття, розуміння та солідарності, а також дозволить подивитись на старі проблеми під новим кутом”, 一 пояснює кураторка Ольга Алєшка.

Автори робіт:
Рамін Мазур 一 Республіка Молдова
Кароліна Дутка 一 Республіка Молдова
Нарек Алексанян 一 Вірменія
Діна Оганова 一 Грузія
Георгій Гогуа 一 Грузія
Алєксандр Саєнко 一 Білорусь
Еміне Зіятдінова 一 Україна

На відкритті були присутні куратори, автори робіт, політичні діячі та експерти.

На відкритті відбулась дискусія з митцями, політиками та експертами щодо взаємозв’язків між сучасним мистецтвом, соціальними та політичними процесами в Східній Європі; театр імпровізацій «Поза часом» представив перфоманс за мотивами однієї з фоторобіт.

Lilit Makunts, Міністр Вірменії про задум виставки.

Якось пані Ліліт зустрілася зі своєю знайомою, і у них виникла така ідея: розповісти про силу впливу мистецтва на політику. Адже, зазвичай, мистецтво сприймають лише через призму задоволення.

Однак знімки фотографів доводять — мистецтво може бути у центрі політики, і воно може транслювати соціальні смисли.

Важлива функція мистецтва — приносити щастя. Концентрація негативної енергії породжує негатив. А концентрація позитивної енергії породжує позитив, і позитив змінює вектор суспільства на краще.

Дискусія наразі у розпалі, глядачі ставлять запитання (і доповнюють їх), а наших спікерів варто розбирати на цитати.

Ліліт Макунц приймала  участь у дискусії разом із Андрієм Курковим, Ростиславом Семківим, Катериною Задоєнко та Катериною Міщенко.

Організатор виставки: Регіональний офіс «Діалог Східна Європа» Фонду імені Фрідріха Еберта, найстарішого політичного фонду Німеччини, що поширює основні ідеї і цінності соціал-демократії: свободу, справедливість і солідарність. Діяльність Регіонального офісу спрямована на покращення діалогу між представниками громадянського суспільства, на підвищення плюралізму ЗМІ і сприяння обміну досвідом між молодими прогресивними лідерами в країнах Східного партнерства.

Куратори виставки:
 Ліліт Макунц, Міністр культури Вірменії
 Ольга Алєшка, Дослідницький центр EAST, науковий співробітник (Білорусь/Польща)
 Килина Бішер
 PR-куратор фотовиставки People. Places. Processes

Виставка триватиме до 15 липня включно.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі