понеділок, 18 червня 2018 р.

Labai ačiū, Lietuva! Благодійний вечір на честь українських медиків-добровольців у литовському посольстві

У п’ятницю в Посольстві Литовської Республіки в Україні відбувся благодійний вечір на честь українських медиків-добровольців і мистецько-благодійна акція “Придбай ікону – врятуй життя”. Разом з посольством захід організували Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова та Український союз промисловців і підприємців. Серед гостей заходу були представники ПДМШ, УСПП і Громадсько-політичного руху “Справедливість”, Медичного батальйону “Госпіталь’єри”, ЗСУ.

Як повідомив присутнім президент ПДМШ Геннадій Друзенко, який виступив ведучим заходу, одна з цілей благодійного вечора – зібрати кошти на машину швидкої допомоги Mercedes Sprinter, що була виставлена для огляду на подвір’ї посольства, і до якої навіть прикріпили магнітні логотипи добровольчого шпиталю. “У неї невеликий пробіг, лише 90 тисяч кілометрів. Якщо ми сьогодні назбираємо 15 тисяч, є шанс, що вона буде наша”, – сказав керівник ПДМШ.

Саме з цією метою в посольстві були розміщені ікони, написані на ящиках від набоїв київськими митцями Олександром Климентом і Софією Атлантовою. Олександр і Софія, яких Друзенко назвав основними спонсорами ПДМШ, передають шпиталю гроші, отримані від продажу ікон. “Є таке явище тепер в Україні як “мистецькі олігархи”, які дозволяють собі утримувати цілий мобільний шпиталь”, – пожартував Друзенко, нагадавши, що акція “Придбай ікону – врятуй життя” вже принесла ПДМШ майже три мільйони гривень.

Зібрати необхідну суму на придбання швидкої цього вечора не вдалося. Утім, президент ПДМШ висловив упевненість, що врешті-решт вона таки опиниться в “стайні” мобільного шпиталю.

За словами Марюса Януконіса, Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні, посольство вже втретє проводить благодійний захід в рамках цієї митецької акції. “Ми сьогодні хочемо висловити велику подяку тим, хто захищає Україну, і не тільки військовим, але й медичним працівникам, особливо волонтерам, – сказав пан посол. – Литовські медики завжди були поруч. Ви знаєте, що Литва приймала багато військових на реабілітацію. Також наші медики були серед перших, які приїхали на Майдан”.

Усі, хто в подальшому брав слово, тепло дякували народу і керівництву Литви за її підтримку України. Зокрема Олесь Клименко, нагадавши сумновідоме російське гасло “можем повторіть”, зауважив: “Ми можемо повторити Велике князівство Литовське, Руське і Жемайтійське. Литовці – це той етнос, з яким ми за понад тисячорічну історію України жодного разу не посварились… І я думаю, що ми всі будемо дякувати й дякувати литовському народу, бо розмір [країни] не співвідноситься з тією допомогою й любов’ю, яку ми отримуємо від литовців”.

Даруючи литовському послу брендовану футболку ПДМШ з гаслом “Вилікуємо країну разом!”, Геннадій Друзенко висловив думку, що хоча Марюс Януконіс не є громадянином України, але “якби більшість громадян України любили Україну так, як Марюс, то ми вже давно жили б у набагато кращий країні”.

Перед тим, як надати слово очільнику УСПП, Друзенко також нагадав, що ПДМШ перебуває на фронті вже 43 місяці. За цей час через мобільний шпиталь пройшли сотні медиків добровольців, які зберегли життя і здоров’я понад 40 тисячам пацієнтів – військових і цивільних, і це було б неможливо буз допомоги друзів.

“ПДМШ – це success story, приклад того, як бізнес може взаємодіяти з громадянським суспільством… Бо без підтримки українських бізнесменів, підприємців, аграріїв ми б уже давно видохлись. Окрім ентузіазму, треба купувати швидкі, заправляти їх, ремонтувати”, – сказав Геннадій Друзенко.

Анатолій Кінах висловив абсолютну упевненість, що попри безпрецедентні випробування, яки випали на долю України – коли ми разом захищаємо свій цивілізаційний вибір і територіальну цілісність, а також долаємо величезну кількість системних соціально-економічних проблем – в Україні формується потужне громадянське суспільство.

“Коли нам вдасться на принципах захисту національних інтересів України об’єднати пасіонарний патріотичний дух, який зміцнюється в Україні, з інституційною пам’яттю, прагматизмом, технократизмом, умінням будувати сучасну державу та створенням умов для розвитку економіки, тоді нас ніхто ніколи не зможе перемогти”, – сказав президент УСПП. На закінчення виступу він особливо підкреслив: “Ми всі хотіли би миру, але миру через нашу перемогу”.

Лідера Руху “Справедливість” Валентина Наливайченка керівник мобільного шпиталю представив як “великого друга ПДМШ, людину, яка протягнула нам руку дружби в один із найскладніших періодів нашого життя”.

Звертаючись до медиків-добровольців, Валентин Наливайченко наголосив: “Найголовніше, що можна і треба сказати в колі наших добрих друзів на вашу честь, на честь України, на честь Литви, Естонії, Латвії: всі разом ми знаємо, в чому для нас боротьба, і хто в цій боротьбі є справжніми людьми, справжніми патріотами. Я щиро хотів би цими словами побажати, аби ПДМШ, кожен лікар, кожен волонтер відчував, що найближчим часом вам керувати країною”.

Олесь Клименко, розповідаючи про мистецьку акцію, розповів, що на її початку він думав, що цей проект незабаром закінчиться. “І я все мрію, що він нарешті закінчиться, бо закінчиться ця війна. І завжди, відкриваючи виставку – в Америці, Канаді, Італії, Польщі – я кажу: “Не дай, Боже, вашому народу робити ікони на ящиках з-під набоїв, робити подібний проект!”

Під час заходу також відбулося нагородження добровольців.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі