понеділок, 18 червня 2018 р.

Перші щорічні збори Учасників Всеукраїнської мережі доброчесності та комплаєнсу (Мережа)

30 березня 2018 року в місті Київ відбулися Перші щорічні збори Учасників Всеукраїнської мережі доброчесності та комплаєнсу (Мережа) за підтримки Ради бізнес-омбудсмена, Організації економічного співробітництва та розвитку, Європейського Банку Реконструкції та Розвитку.
Метою Перших щорічних зборів було обговорення досягнень Мережі та її Учасників у сфері доброчесності та комплаєнсу протягом року роботи.
У рамках першої панелі, модератором якої була Оляна Гордієнко, Директор з управління ЄБРР, був розглянутий Річний звіт діяльності Мережі, презентовано результати роботи Виконавчого комітету та Комітету з доброчесності. А також Експертна група презентувала свою діяльність та поділилася результатами своєї роботи над розробкою продукту Оцінки юридичних ризиків.
Учасниками панелі були:
Ганна Герасимчук – Голова  Секретаріату Мережі;
Ігор Сакаль, Голова Виконавчого комітету Мережі, фінансовий Директор Organic Systems;
Марина Ромась – Голова Комітету з доброчесності Мережі, Керівник відділу етики да ділової доброчесності Sanofi;
Юрай Штрассер – Директор з політики та етики ЄБРР;
Аріо Дехгані – Радник та Голова практики комплаєнсу Redcliffe Partners;
Діана Зубко – Керівник проекту «Прозорість та доброчесність публічного сектору ПРООН в Україні.
Ганна Герасимчук, Голова Секретаріату Мережі представила Річний звіт діяльності Мережі та зміни до Меморандуму про Партнерство та річні бюджети: « У період з вересня 2017 року по березень 2018 року Мережа провела​ сумарно 12 заходів, долучила до своєї діяльності 55 українських та міжнародних компаній та на сьогоднішній день має 62 000 співробітників по всій країні у 46 містах України. Загальний бюджет UNIC на 2018 рік дорівнює еквіваленту 223 254​ євро, з якого 32 % складають членські внески​,  а 68% грантові кошти з мультивалютного рахунку ЄБРР».
Під час заходу відбулося схвалення шляхом голосування Річного звіту, Етичного стандарту, змін до Меморандуму про партнерство та річного бюджету Мережі. Мережа також обрала нового учасника Виконавчого комітету.
Темою експертної панелі була «Сертифікація рівня доброчесності – виклики та можливості». Було обговорено процедури сертифікації рівня доброчесності Учасників Мережі, а саме виклики та переваги, які вона створює. А також просування ідеї доброчесності через колективні дії у приватному секторі. Модератором панелі виступила Ольга Савран, Менеджер Мережі по боротьбі з корупцією для країн Східної Європи та Центральної Азії ОЕСР, а своєю експертною думкую та прогнозами щодо питання та успіху впровадження та розвитку сертифікації поділилися:
Джемма Айолфі – Голова з питань комплаєнсу та корпоративного управління Базельського інституту управління;
Юлія Каленберг – Партнер Pohlmann & Company;
Доктор Густл-Бернхард Фридль – Голова з питань комплаєнсу Дивізіону «Електроенергетика» Siemens AG;
Тетяна Хурувімова – Інспектор РБО.
Остання в рамках заходу – стратегічна сесія була присвячена питанню рівня доброчесності у світі та ролі доброчесності у бізнесі при формуванні державної політики. Також окремо було розглянуто проблему протидії корупції, щодо якої всі експерти зійшлися на тому, що в даній сфері бізнес та держава повинні об’єднати свої зусилля задля досягнення високих результатів. Обговорити такі важливі питання та поділитися своїм досвідом у рамках даної сесії були запрошені:
Альгірдас Шемета – Бізнес-омбудсмен України;
Блерта Чела – Заступник Директора ПРООН в Україні;
Йоста Люнгман – Постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні;
Франсіс Маліж – Керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу.
Після Зустрічі відбулося засідання Виконавчого комітету та Комітету з доброчесності Мережі, де було обговорено найближчі плани діяльності Мережі, які скоро будуть представлені її Учасникам.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі