понеділок, 11 червня 2018 р.

Геннадій Зубко нагородив переможців фотоконкурсу «Великі світлини маленьких місць»

Сьогоднішнє нагородження фіналістів фотоконкурсу «Великі світлини маленьких місць: моя громада – моє майбутнє» є надзвичайно важливою подією. Це свідчення того, що країна працює над єдиною спільною ідеєю – зробити життя в громадах кращим і показати абсолютно іншу перспективу для наших дітей, де можна навчатися, зростати і планувати своє майбутнє.
Про це наголосив під час церемонії нагородження переможців фотоконкурсу віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Для України одним із важливих завдань на сьогоднішній день є показати молодому поколінню, що в своїх громадах можливо не тільки розбудовувати інфраструктуру, а й свою перспективу. І надважливим інструментом у цьому процесі є децентралізація, яка крім повноважень і фінансів, дає можливості молодому поколінню проявляти себе і рухатись до влади в своїй громаді, приймати рішення і їх виконувати», — наголосив Геннадій Зубко.

Урядовець підкреслив, що Україна сьогодні змінюється завдяки міжнародним партнерам і переймає найкращий європейський досвід. Адміністративний сервіс – Швеція, управління і енергоефективність – Німеччина, урядове електронне урядування – Естонія, адміністративно-територіальний устрій – Польща і Швейцарія. Зубко подякував програмі «U-LEAD з Європою», яка працює з Україною і надає підтримку в здійсненні важливої реформи децентралізації.

Головною ідеєю фотоконкурсу, який  був організований Мінрегіоном та підтриманий “U-LEAD з Європою”, було залучити громадян, зокрема, з громад та сільської місцевості України, у креативний спосіб до реформи децентралізації. Люди, які присутні тут, можуть гордитися поширенням моментів з життя своїх громад. В той же час, ми хочемо показати, що кожен громадянин може активно долучатися до розвитку своєї громади та вирішення спільних проблем”, - наголосив під час церемонії нагородження директор Програми "U-LEAD з Європою" від німецької компанії GIZ Бастіан Файгель.
За його словами, протягом 4 тижнів, близько 1200 громадян України взяли участь у фотоконкурсі. Членами жюрі були відомий український фотограф Ігор Чекачков, представниця Мінрегіону Катерина Воротнікова та очільниця відділу комунікації та діалогу Програми “U-LEAD з Європою” Астрід Коль. Усі фотографії були анонімно закодовані для членів журі, щоб  гарантувати максимальну нейтральність при обранні переможців.
“Такі події, як сьогоднішня, якраз дають можливість показати, як саме відбувається реформа децентралізації. Ми розуміємо, що реформа децентралізації стосується кожного громадянина країни. Проте коли ми говоримо про неї, то дуже часто вживаємо такі абстрактні поняття, як процес об’єднання, перспективні плани, розвиток. Але реформа впроваджується з єдиною метою — це покращення умов життя українців. І саме ці світлини показують, де ми сьогодні знаходимося, і як це життя змінюється”, - зазначив Файгель.


Довідково:

Фотоконкурс проходив з 23 квітня по 20 травня 2018 року за ініціативи Мінрегіону. Його організатором виступила Програма «U-LEAD з Європою», що є партнером Мінрегіону у впровадженні реформи децентралізації в Україні.

Метою фотоконкурсу було показати, що кожний куточок України вартий уваги та може стати прикладом того, як перетворення в ході реформи децентралізації роблять життя кращим, підвищують рівень місцевого патріотизму та розкривають величезний людський потенціал мешканців об’єднаних громад, яких в Україні вже створено 742.

Учасниками, чиї світлини розміщено на спеціально створеному сайті конкурсу www.hromady.photos, стали майже 1000 фотоаматорів із усіх областей України.

Члени журі розглянули понад 1200 робіт учасників та обрали 24 переможців з усіх регіонів країни, які представляють як великі міста, на кшталт Кривого Рогу чи Одеси, так і найменші об’єднані громади, що складаються з декількох сіл. Головним переможцем став Павло Катеринич із села Лисогірка Кодимського району Одеської області.

Після офіційної церемонії нагородження переможців, фотовиставка із 24 світлинами-переможцями вирушить у тур Україною.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі