понеділок, 21 травня 2018 р.

Громадяни та парламент: моделі та інструменти ефективної взаємодії

Програма USAID РАДА з метою поглиблення співпраці між Верховною Радою України та організаціями громадянського суспільства організувала 18 травня всеукраїнську конференцію «Громадяни та парламент: моделі та інструменти ефективної взаємодії».

Відкриваючи захід, Ігор Когут, Директор Програми USAID РАДА, зазначив: «Сьогодні на конференції ми підсумовуємо багаторічну спільну роботу з Апаратом Верховної Ради України щодо поглиблення взаємодії з громадянами та громадським суспільством. Ми розробили низку інструментів та освітніх матеріалів в рамках Програми РАДА, тепер нам треба працювати над їх комунікацією та популяризацією».

Ігор Когут надав слово Заступнику директора місії USAID в Україні Джону Пенелу, який наголосив що, Програма РАДА відіграє критичну роль у зміцненні відносин між парламентом та громадянським суспільством: «Програма РАДА у співпраці з Верховною Радою запровадила сучасні елементи комунікації з суспільством: е-петиції, портал громадського обговорення законопроектів та електронний комітет. Іншим важливим досягненням є система моніторингу, розроблена Громадською мережею ОПОРА в рамках Програми USAID РАДА. Система надає виборцям об’єктивну інформацію, дозволяє здійснювати пошук по стенограмах та порівнювати голосування на порталі «Вони голосують за тебе». Пенел додав: «Окрім вищезгаданих інструментів, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надала парламентарям можливість поліпшити спілкування з виборцями через проект «Модельний Округ» (проведення міських зібрань, прес-тури для регіональних журналістів, прес-брифінги та публічні звіти)».

Розпочинаючи свій виступ Петро Боднар, Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради, зауважив, що не даватиме глибинну оцінку, її швидше дадуть депутати та експерти з Апарату Верховної Ради. П.Боднар звернув увагу на актуальність питання відкритості і діалогу Верховної Ради з громадянським суспільством.

Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради подякував USAID РАДА та Фонду Східна Європа за роботу у цьому напрямку. За думку П.Боднара на сьогоднішній день один із пріоритетних завдань є зняття напруги у суспільстві та негативного сприйняття Уряду, органів влади та Верховної Ради. Відкритість має вирішити це питання. Заходи, які ми запроваджуємо, мають надзвичайно важливу роль у цьому процесі.

Вікторія Сюмар, Голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Верховної Ради під час виступу зазначила: «Дуже актуальне обговорення, можливо, ми спільно зможемо знайти відповіді, які особисто мене вже давно цікавлять». Сюмар підкреслила, що одна з ключових відповідей на поставлене питання теж народилася в обговоренні за підтримки Програми USAID РАДА. Програма РАДА представила соціологію про довіру до парламенту. Ми всі відчуваємо, що ця довіра дуже низька. Як на мене це несправедливо, тому що цей парламент взяв на себе дуже серйозні реформи, які були проведені в країні. Підходи необхідно змінювати. Яким чином це можна змінювати? Саме спосіб взаємодії з Парламентом – це є одним зі шляхів змін".

Конференція поділилась на чотири паралельних воркшопи, на яких партнери Програми РАДА консультували учасників:

    Взаємодія Народних депутатів з виборцями в округах, громадянська освіта (Громадська організація «Лабораторія законодавчих ініціатив»)
    Громадський моніторинг Парламенту (Громадянська мережа «ОПОРА»)
    Громадянська просвіта і парламент (Громадська організація «Інтерньюз Україна»)
    Комунікація парламенту з виборцями (Рух ЧЕСНО, проект «Рада за Європу, Реанімаційний Пакет Реформ)

Конференція зібрала близько 100 учасників: Народних депутатів України, співробітників Верховної Ради України, представників організацій громадянського суспільства та ЗМІ, які мають досвід співпраці із Парламентом.

Учасники конференції проаналізували взаємодію між Верховною Радою України та громадянським суспільством у законодавчому процесі та вплив громадського моніторингу на роботу парламенту і народних депутатів України, а також відзначили успішні та слабкі моменти та окреслили перспективи розвитку ефективної взаємодії та співпраці в майбутньому.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі