пʼятниця, 18 травня 2018 р.

Презентація Зовнішнього інвестиційного плану Європейського Союзу в Києві

Результат пошуку зображень за запитом "Зовнішньо-інвестиційна програма ЄС"Європейський Союз досі спрямовував кошти переважно на підтримку реформ в Україні, а тепер підходить до нового етапу інвестування - в людей та інфраструктуру.  
Про це заявив керівник Групи підтримки України в Європейській комісії Петер Вагнер на форумі “Зовнішньо-інвестиційна програма ЄС” у Києві, 

“З бюджету ЄС щороку виділялося для України близько 200 млн євро. Враховуючи ситуацію в Україні, ці гроші в останні роки інвестувалися в проекти реформ, ми підтримували цими коштами уряд у проведенні реформ - децентралізація, адміністративна реформа, реформа держуправління, судова, поліцейська, антикорупційна реформа тощо. Частина з цих 200 млн у минулому використовувалася також як такий собі фінансовий інструмент, щоб залучити більше інвестицій... Оскільки все більше реформ просуваються вперед, то потреба у їх фінансуванні знижується, і ми підходимо зараз до нового етапу інвестування — інвестицій в людей та в інфраструктуру”, - сказав Вагнер.

Він висловив сподівання, що в наступні роки значну частину з цих 200 млн євро можна буде залучати у ці інвестиційні проекти.

Єврокомісія намагається зберегти інтереси України. Водночас представник Єврокомісії вказав на необхідність поліпшувати бізнес-середовище і вдосконалювати "здатність освоєння". Крім того, потрібна інституція для керування такими проектами.

"Для залучення іноземних приватних інвестицій в Україну бізнес-середовище має значно поліпшитися. План зовнішніх інвестицій ЄС в Україні - це підтримка цього процесу з боку державних інвестицій за умови, що Україна залишатиметься на шляху реформ", -  зазначив Вагнер.

За його словами, ЄС намагається “більш ефективно та винахідливо” використовувати наявні ресурси, поєднуючи фінансові інструменти, технічну допомогу та політичні рішення.

Україна повинна довести свою спроможність у ефективному освоєнні наданих їй коштів та провести низку реформ, для того, щоб залучати нові інвестиції. Про це повідомив на прес-конференції щодо Плану запуску зовнішніх інвестицій ЄС в Україні депутат Сейму Литовської Республіки, колишній прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс.

"Проект "Контракт "Реформи заради інвестицій", запропонований Єврокомісаром з питань сусідства Йоганнесом Ганом, говорить про початкову стадію. В ньому закладається 50 млн євро допомоги від ЄС, але загалом за цією фінансовою технологією виходить 500 млн євро на цей рік. У цьому контракті ставиться питання про проведення трьох конкретних реформ заради інвестицій", - повідомив Андрюс Кубілюс.

Як уточнив він, відповідно до цього контракту, Україна має: ухвалити закон про бізнес-омбудсмена, створити незалежного та ефективного регулятора ринку енергетики, а також скасувати е-декларування статків антикорупційними активістами.

"Якщо це зробити, то ці гроші 500 млн євро (від різних інвесторів), в тому числі 50 млн євро від ЄС, Україна могла б отримати", - зауважив Андрюс Кубілюс.

Екс-прем'єр Литви також додав, що якщо Україна за рік використає ті 5 млд євро, які були надані після 2014 року, то країна може розраховувати на нові гроші, у такому ж обсязі, тобто щороку 5 млрд євро.

Андрюс Кубілюс пояснив, що Україна має велику проблему – уряд має продемонструвати значно більшу ефективність використання тих грошей, які вже були обіцяні. Наразі Україна не може розраховувати на новий значний пакет фінансової допомоги.

"Оскільки за нашими розрахунками, після Майдану Україні було запропоновано 7 млрд євро допомоги для інвестицій у реальну економіку, із яких освоєно лише 1,5 млрд євро. Тобто 5 млрд не використані. Тому ми говоримо про те, що уряд має зробити такі два кроки за цей рік. Перше – ефективно використати старі гроші, створити перелік пріоритетних проектів, розібратись з тим, хто займається підготовкою цих проектів, другий – це конкретна програма реформ. Якщо ці два кроки будуть виконані, то Україна могла б розраховувати на нові гроші у більшій кількості. Є різні джерела їх залучення: План зовнішніх інвестицій ЄС, Європейський інвестиційний банк, Світовий Банк тощо", - зауважив він.

Депутати Європарламенту з комітету з питань міжнародної торгівлі в четвер дали зелене світло фінансовій допомозі обсягом 1 млрд євро для України, щоб допомогти Києву знизити фінансову вразливість. 

Загальний обсяг доступної фінансової підтримки реформ від ЄС становить 7 млрд євро. Україна використовувала лише 20% доступної фінансової підтримки реформ від Європейського Союзу, що становить близько 1,4 млрд євро. Про це заявила голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко на презентації Зовнішнього інвестиційного плану Європейського Союзу в Києві. «Україні доступно 7 мільярдів євро на підтримку реформ від ЄС. Лише 20% цієї суми було використано. Проблема абсорбції коштів і того, наскільки ефективно гроші витрачаються, існує», - сказала вона. За словами Гопко, Україні необхідно значно наростити інституційну спроможність проводити необхідні реформи. 
16 травня Комітет Європейського парламенту у закордонних справах підтримав рішення про надання Україні нової макрофінансової допомоги. Зокрема, 58 із 61 депутата, присутнього на засіданні комітету, підтримали це рішення. Раніше Єврокомісія запропонувала Раді Європейського Союзу та Європейському парламенту надати Україні нову програму макрофінансової допомоги в розмірі 1 млрд євро. З 2014 року Єврокомісія надала Україні 3,4 млрд євро макрофінансової допомоги у вигляді кредитів з низькими відсотками.Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі