середа, 16 травня 2018 р.

Доброчесність ведення бізнесу на часі

Пов’язане зображення
ДОБРОЧЕСНІСТЬ МАЄ УВІЙТИ ДО БІЗНЕС-СТРАТЕГІЙ УКРАЇНСЬКИХ КОМПАНІЙ
Всеукраїнською мережею доброчесності та комплаєнсу та ПРООН в Україні запроваджено низку щорічних заходів в рамках Тижня ділової доброчесності (ТДД) для залучення бізнес-спільноти, державних органів, представників громадськості, неурядових організацій, господарських об'єднань, освітніх закладів та засобів масової інформації з метою популяризації ділової доброчесності в Україні. В рамках ТДД організації, які вже займаються питаннями ділової доброчесності, об’єднують свої зусилля з метою забезпечення кращої обізнаності та залучення ширшої аудиторії.

ТДД має на меті:

Сприяти комплаєнсу та діловій доброчесності шляхом обміну передовими практиками та ознайомленням з практичними кейсами  
Запровадження діалогу між бізнесом та державою з метою ефективного управління та поліпшення інвестиційного клімату в Україні
Забезпечення підтримки та співпраці між бізнес-спільнотою та представниками громадськості з метою розбудови культури доброчесності в Україні

Серед учасників: 
Неурядові організації, керівники вищої ланки, керівники відділів компаній, що працюють в Україні, включаючи компанії приватного та державного сектору (державні підприємства)
Українські представництва мультинаціональних підприємств
Представники державних органів та громадянського суспільства
Великі, малі та середні підприємства, що здійснюють діяльність в різних секторах 
Асоціації, інвестиційні фонди, посольства
Вартість: участь у заходах ТДД є безкоштовною. 

Протидія корупції, дотримання законодавства, прозорість ведення бізнесу та співпраці із партнерами – вигідні для підприємництва та мають стати частиною їх ділових стратегій. Це розширюватиме їх можливості доступу до фінансових ресурсів, участі в закордонних тендерах, залученні іноземних інвестицій та грантів тощо. В свою чергу, держава імплементуватиме додаткові переваги для такого бізнесу в національні нормативні акти.

Про це йшлося на Тижні ділової доброчесності, організованому Офісом бізнес-омбудсмена, ПРООН в Україні разом із їх партнерами. Серед учасників - неурядові організації, керівники компаній  вищої ланки, міністри, асоціації, інвестиційні фонди, посольства тощо.

Нагадаємо, восени 2017 року низка ділових асоціацій, підприємств тощо підписали Меморандум про створення Всеукраїнської мережі  доброчесності та комплаєнсу. Її мета – просування ідеї етичного та відповідального ведення бізнесу. 

За словами бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемети, наразі мережа налічує 55 учасників з 46 міст України. Загалом кількість працівників цих компаній – більше 62.8 тис людей.

«Бізнес починає розуміти, що дотримання високих стандартів, прозорість роботи може бути вигідним у довготривалій перспективі. Це і кращий доступ до фінансових ресурсів, і зниження репутаційних ризиків, і співпраця із міжнародними партнерами тощо. Комплаєнс і доброчесність – це нині модно в Україні, і ми щиро сподіваємось на подальше зростання мережі, досягнення критичної маси підприємництва, ділової громади, що прагне чесних правил гри і грає за ними», - наголосив він.

Представники влади та громадських структур багато уваги приділили питанню корупції в Україні. Незважаючи на певні реформи, наша країна в Індексі сприйняття корупції (СРІ) знаходиться на низьких позиціях – 130-те місце. Інші міжнародні рейтинги також показують наше сусідство радше  із африканськими, але не європейськими чи азійськими державами.

«Для успішного розвитку держави, корупція має бути повністю викорінена у владі та у бізнесі. Почати потрібно із першої – цим і повернути довіру підприємництва, активніше вибудовувати діалог у трикутнику влада-бізнес-громадянське суспільство. Інше завдання – боротьба із монополізацією ринків, адже це часто призводить до зловживань. Україна стала державою, де ключові сфери економіки монополізовані, і тут потрібне кваліфіковане втручання держави. Візьміть, до прикладу, ринок добрив, що монополізований – від цього страждають всі», - підкреслив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Голова державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна зазначила, що попри хороші закони, багато в чому зміни для бізнесу більш декларативні, ніж практичні.

«Наприклад, державні закупівлі – ми подолали корупцію на поверхні, система «Прозоро» тощо. Втім, досі є корупційні ризики на глибших рівнях – прописанні  умов для конкурсу та ін. Також, що стосується процесу приватизації в Україні – держава не повинна цим займатись – дайте доступ бізнесу та інвесторам. Менше держави в господарській діяльності», - каже К.Ляпіна.

Вона поділяє думку присутніх щодо перспективності розвитку мережі доброчесності в Україні та наголошує: така власна політика має бути вигідна для бізнесу.

«Доброчесність є реальністю, коли стає частиною бізнес-стратегії, тобто приносить певні переваги. Ми, в свою чергу, закладаємо такий підхід в нормативні акти по державному контролю. Так, уже вийшла постанова про оцінювання ризиків (ризик-орієнтований підхід в діяльності інспекційних органів)», - каже голова Державної регуляторної служби.

Заходи в рамках Тижня ділової доброчесності проходять протягом 5 днів з 14 по 18 травня  у Києві. В його рамках - низка інтерактивних та інформаційних форматів: прес-конференції, дебати та колективні обговорення, тренінги, круглі столи та флешмоб в соціальних мережах.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі