неділя, 8 квітня 2018 р.

ДТЕК починає будівництво найбільшої сонячної електростанції в Україні

В. Кістіон, М. Тимченко, Zhang Chun
Компанії ДТЕК і China Machinery Engineering Company (CMEC) підписали договір на проектування та будівництво сонячної електростанції (СЕС) потужністю 200 МВт в Дніпропетровській області. Підписання відбулося в рамках круглого столу «Китайські інвестиції в розвиток енергетики України», організованого асоціацією SilkLink. Після завершення будівництва Нікопольська СЕС стане найпотужнішою сонячною електростанцією України та увійде в ТОП-3 найбільших в Європі

СМЕС входить в групу державних компаній Sinomach. Це один з провідних підрядчиків енергетичних проектів в світі. Реалізований Sinomach портфель проектів в енергетиці перевищує 4300 МВт. Компанія веде діяльність в 150 країнах. СМЕС стане інвестором і підрядником будівництва Нікопольської СЕС. Загальні інвестиції в проект складуть 230 млн євро.

Будівництво Нікопольської СЕС почнеться в квітні і буде завершено до кінця 2018 року. Нова сонячна електростанція ДТЕК буде розташована поблизу м Нікополь Дніпропетровської області на території відпрацьованого кар'єру. Для будівництва СЕС будуть використані землі, непридатні для ведення сільського господарства. Екологічний ефект від роботи СЕС буде полягати в щорічному скороченні викидів в атмосферу на 300 тис. тон СО2.

Відпуск «зеленої» електроенергії Нікопольської СЕС складе більше 280 млн кВтг щорічно. Це забезпечить енергоспоживання 100 тисяч домогосподарств. Завдяки сонячній електростанції в регіоні будуть створені нові робочі місця, а місцеві бюджети поповняться десятками мільйонів податкових відрахувань.

«Будівництво Нікопольської СЕС - одна з найбільших угод по залученню фінансування у відновлювану енергетику України. Упевнений, для інших інвесторів це стане позитивним сигналом того, що в українську «зелену» генерацію можна і потрібно інвестувати. Цілі державної Енергостратегії - амбітні: нарощування до 5 ГВт потужності в відновлюваній генерації до 2020 року, зниження дефіциту енергоресурсів, як в газі, так і в куті, зниження до 2035 року викидів СО2 на 40%. Реалізація вимагає десятків мільярдів доларів капіталовкладень, які зможуть бути інвестовані в Україну тільки за умови розвитку інвестиційного клімату та наявність прозорих правил гри, - зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко. - Китай є світовим лідером інвестицій в енергетику. Наші китайські колеги - СМЕС - побудували 4,3 ГВт потужності з яких понад 600 Мвт - геліоенергетика. Ми цінуємо таке партнерство. Воно може стати серйозним каталізатором розвитку нової української енергетики ».

 «Нікопольська сонячна електростанція стане найбільшим генеруючим об'єктом геліоенергетики в Україні та Європі. Спільна робота ДТЕК і СМЕС буде прикладом співпраці для інших українських і китайських компаній. Ми твердо маємо намір реалізувати успішний проект для жителів України, який створить екологічно чисту генерацію для досягнення Україною енергетичної незалежності, - прокоментував Голова правління СМЕС пан Zhang Chun.

«Українська Асоціація Шовкового Шляху SilkLink як жива комунікаційна платформа між китайськими та українськими бізнесменами і чиновниками є мостом для якісної співпраці. Ми готові підтримувати, супроводжувати і просувати все амбітні китайсько-українські бізнес проекти! І ключова наша мета - отримати блага від реалізації глобального проекту Шовковий Шлях та залучити інвестиції в економіку України », - підкреслила Никорак Ірина, засновник і виконавчий директор Української асоціації Шовкового шляху Silk Link.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі