неділя, 11 березня 2018 р.

Папа Франциск: людяність суспільства вимірюється ставленням до страждання і до страждаючих

Результат пошуку зображень за запитом "Папа Франциск"Як повідомляв сайт "Радіо Ватікану" 22/01/2018, заключною подією апостольського візиту Папи Франциска в Перу стала меса на авіабазі Лас-Пальмас в Лімі. Євхаристійне богослуження зібрало мільйон триста тисяч людей. У своїй проповіді папа Франціск ще раз закликав не боятися, тому що Бог перебуває з усім народом, Його можна зустріти в повсякденному житті, в стінах власного будинку, так само як і в «оглушливому шумі запорошених вулиць». І все ж, зазначив папа, присутності і діяння Бога іноді буває недостатньо, як це було для Іони, і ми втрачаємо довіру, хочемо втекти і сховатися від безлічі ситуацій болю і несправедливості, якими наповнені наші міста. Саме міська реальність допомагає нам помітити, що є люди, які використовують вірні засоби для саморозвитку і для підтримки своєї родини, а поряд з ними є «негромадяни» або «громадяни наполовину», сказав папа, аж до безпритульних, яких ми бачимо на узбіччях вулиць і на задвірках наших міст: у них немає коштів, щоб забезпечити собі і близьким гідне життя, і дуже боляче дивитися на те, що часто ці «людські покидьки» - діти і підлітки, тобто образ нашого майбутнього.

Перед нами стоїть завдання зробити міста місцем зустрічі, солідарності і радості, уникаючи «синдрому Іони». «Людяність вимірюється головним чином ставленням до страждання і до страждаючих», - підкреслив папа. Це відноситься як до окремої людини, так і до суспільства. Суспільство, яке не здатне прийняти стражденних і проявити милосердя до них, - це суспільство жорстоке і нелюдське.

Папа закликав знайти протиотруту до «глобалізації байдужості»: Господь кличе Своїх учнів жити в любові до Бога і до ближнього, створюючи нові узи, нові альянси. Це також заклик до надії, до довіри: адже наша історія - це історія порятунку, Ісус продовжує ходити по наших вулицях, як і вчора, Він сьогодні стукається в наші двері і кличе нас подолати деградацію братством, несправедливість солідарністю і насильство - зброєю миру. Ми потребуємо в присутності свідків надії «у всіх куточках повсякденному життя», сказав папа, - адже Царство Боже є всюди, де ми вміємо бути людяними і створювати простори, в яких «сліпі прозрівають, паралітики ходять, а прокажені очищуються».

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі