неділя, 18 березня 2018 р.

22 березня у Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» відкривається благодійний арт-проект «Найголовнішого очима не побачиш…» Впродовж 10 днів – з 22 по 31 березня, в серці України проведуть мистецькі заходи, щоб допомогти дітям, хворим на рак. 
Мета організаторів – закупити реактиви для відділу дитячої онкогематології Київської обласної клінічної лікарні та привернути увагу до внутрішнього світу дітей, які завдяки заняттям арт-терапією мріють, налаштовуються на одужання і знаходять додаткові сили для перемоги страшного діагнозу.
“Хлопці та дівчата, які проходять курс хіміотерапії, практично не мають імунітету, - говорить куратор проекту, віце-президент Lions Club Kiev Ecology Тетяна Васильєва. -  Тому будь-яка інфекція, потрапляючи до їх організму, може коштувати життя - рахунок іде на години! Аби постійно контролювати стан здоров’я малечі доводиться робити безліч аналізів. Саме реактиви дають змогу вчасно діагностувати наявність вірусу чи бактерії.  Вартість необхідних реактивів для гематологічного аналізатора - біля 190 тисяч гривень на рік”. 
Арт-проект об’єднує експозицію картин, створених онкохворими дітьми під час занять арт-терапією (22-31 березня), "тихий" аукціон (23-29 березня) та концерти класичної музики (22 та 30 березня):
22-31 березня, “Найголовнішого очима не побачиш” – виставка картин, створених онкохворими дітьми під час занять арт-терапією. Експозиція працює з 22 по 31 березня у музеї “Будинок Митрополита” Національного заповідника “Софія Київська”. Відвідувачам відкриють двері до внутрішнього світу маленьких героїв. Покажуть, як відчувають світ діти, на долю яких випали непосильні випробування, чого прагнуть маленькі серця у найважчі хвилини життя і як сильно вони вірять у дива.
Про зцілення творчістю відома художниця, арт-терапевт Катерина Сапожкова розповідає: “Моє завдання - допомогти дитині виплеснути за допомогою малювання ті емоції, які вона не може висловити словами. Налагодити зв'язок із зовнішнім світом, не "закриватися" в хворобі.  Ми не малюємо класичні натюрморти і не вивчаємо основи малюнка. Ми фантазуємо. У нас на заняттях можна все: малювати летючих риб, тварин неймовірних кольорів і невідомі науці міста, де будинки розмовляють один з одним. З усієї цієї нісенітниці і сміху (заняття у нас дуже веселі) виходить неймовірна краса”.
Поряд із роботами маленьких художників буде представлений фотопроект фотографа Олега Гарасимця «TheRoom» - серія світлин про особливу кімнату у відділенні дитячої онкогематології Київської обласної клінічної лікарні. Кімнату, де лікуються барвами і малюванням.
22 березня, 18.00 - Урочисте відкриття арт-проекту “Найголовнішого очима не побачиш”. Відкриття виставки дитячих робіт, створених під час занять арт-терапією пацієнтами Дитячого відділення онкології Київської обласної клінічної лікарні. Презентація фотопроекту Олега Гарасимця «TheRoom». Концерт «Рідкісні твори 8-річного Моцарта» у виконанні засновниці української клавесинної школи Світлани Шабалтіної (клавесин) та лауреатки міжнародних конкурсів Божени Корчинської (блокфлейта).
На заході будуть присутні представники міської та державної влади, дипломатичного корпусу, міжнародних благодійних організацій, відомі кіноактори, ведучі та музиканти.  Пригощати гостей будуть фіналісти різних сезонів телешоу «Мастер-шеф».
23-29 березня - Благодійний "тихий" аукціон живопису. Картини для проекту надали відомі українські художники.
30 березня, 18.30 Благодійний концерт класичної музики “Зірке одне лиш серце” у галереї «Хлібня» Національного заповідника “Софія Київська”.
В Україні дитяча смертність від безжалісного недугу більш ніж удвічі вища від розвинених країн світу: у Європі та США виживає близько 80% дітей. Давайте разом міняти цю сумну статистику. 

Тетяна Васильєва
Віце-президент
Lions Club Kiev Ecology
вул. Рейтарська, 29, офіс 13
01034 Kиїв
+380632634193
Lions Club "Kiev Ecology" - Accueil | Facebook
www.lionsclubkievecology.org

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі