понеділок, 12 лютого 2018 р.

Презентація українського перекладу книги польського письменника Чеслава Мілоша "Долина Ісси"

09 лютого 2018 року в Національному музеї Тараса Шевченка відбулась презентація книжки «Долина Ісси» Чеслава Мілоша. На презентації був присутній Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло.

Повість «Долина Ісси» лауреата Нобелівської премії (1980) Чеслава Мілоша (1911-2004) – вже третя книжка, після поетичного тому «Вибрані твори»(2008) та есе «Земля Ульро» (2015) видатного польського автора, яку випускає видавництво «Юніверс». Попри те, що прозовий, цей твір написаний надзвичайно поетичною мовою і присвячений пізнанню митцем свого коріння. Головний герой «Долини Ісси», хлопчик Томаш (alter ego автора), шукає відповідей на питання: «Як це стається, що ти є тим, ким є?».  Замислитись не лише над явленою ідентичністю героя, але й над своїм єством, а також над сутністю людини загалом, напевно спонукає цей мудрий і, як завше у Мілоша, глибоко філософський твір.

Наталя Сидяченко – перекладачка, кандидат філологічних наук розповіла про особливості цієї повісті в доробку Чеслава Мілоша.

Модератор – директор видавництва «Юніверс» Андрій Савчук.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі