понеділок, 26 лютого 2018 р.

Association4UО.Трофімцева, @ministryapk: У 2017 році було прийнято 2 важливих закони, зокрема, Про безпечність та гігієну кормів. Це дуже важливий здобуток, осільки #євроінтеграція - не про ЄС, а про нас із вами як споживачів, про безпеку продуктів які ідуть від лану, від виробників до столу


23 лютого в присутності послів країн - членів ЄС був представлений урядовий звіт про виконання Угоди про асоціацію. 

Віце-прем’єр міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила надзвичайну важливість Угоди про асоціацію між Україною та ЄС як передумови для економічного розвитку країни та покращення соціальних стандартів.

Вона презентувала успіхи України в ході виконання реформ в рамках УА та  підкреслила, що цей процес вимагає добре скоординованих дій галузевих міністерств та відомств, що впроваджують УА, українського парламенту, представників бізнес об’єднань, громадянського суспільства, а також усіх інших зацікавлених сторін. Зобов’язання України в рамках УА –  законодавче наближення більш ніж 350 законодавчих актів ЄС, 50% з яких потрібно опрацювати до 2017 року. Це величезний обсяг робіт.

Наскільки успішно Україна виконує свої зобов’язання, взяті згідно з Угодою про асоціацію з ЄС?
Зокрема, протягом минулого року Україна ухвалила 23 основних євроінтеграційних закони, проте цього явно недостатньо. В низці секторів "залишаються значні відставання", фіксують в уряді.

На жаль, говорити про "повну перемогу" європейської інтеграції поки ще не можна.

Але "зради" немає так само: в ухваленні законів ситуція стала кращою, аніж торік.

При чому за цей рік з'явилися сектори, де плани адаптації законодавства до європейського були виконані повністю.

Співставлення виконаних за рік завдань і раніше затверджених планів свідчить минулого року вдалося виконати лише 41% запланованої євроінтеграційної роботи.

При цьому Верховна рада виконала свою роботу на 32%, уряд – на 42%, а інші органи влади – на 50%.

У 2017 році Угода про асоціацію нарешті набрала чинності. А це означає, що її виконання вже остаточно стало міжнародним зобов’язанням України.

В цьому контексті важливо, що низка секторів повністю виконали свою "домашню роботу" на 2017 рік.

Так, стовідсоткове виконання планової роботи фіксується у фінансовому секторі, а також у секторі освіти та навчання.

Це особливо важливо, адже в фінансовому секторі на 2017 рік було заплановано багато роботи. Зокрема, щодо протидії відмиванню коштів та фінансування тероризму. Також до стандартів ЄС було приведені норми щодо корпоративного управління, бухгалтерському обліку та аудиту.

71% виконання євроінтеграційних робіт зафіксовано ще в двох сферах: енергетиці та гуманітарній політиці.

Натомість найнижчий рівень виконання УА в уряді фіксують у секторах охорони здоров’я (лише 4%!) та транспорту (11%).

Також низький рівень виконання Угоди – в секторах, які традиційно вважалися "успішними". Наприклад, у секторі державних закупівель рівень виконання становить лише 22%, а у секторі санітарних та фітосанітарних питань – 33%. Також 39% запланованих робіт виконано у секторі енергоефективності та ЖКХ.

А до того ж, не може не бентежити низький рівень впровадження реформ у сфері політичного діалогу та національної безпеки – лише 43%.

Під час презентації урядового звіту з питань євроінтеграції за 2017 рік, генеральний торговий представник України, заступник міністра економічного розвитку Наталія Микольська заявила, що, згідно із процесом децентралізації українські регіони отримали фінансування, яке має витрачатися й на розвиток місцевого експорту.

"Досі є впевненість, що розвиток експорту є завданням лише уряду. Це також є завданням місцевої влади. Згідно з процесом децентралізації міста отримали фінансові можливості. Але це не лише змагання, у кого більше лежить на рахунках. Це має стати змаганням, хто зможе краще промотувати місцевий експорт",- вважає вона.


Підтримка експорту місцевою владою, на думку Микольської, спростить залучення й іноземних інвестицій. "Ті сектори, які залучають інвестиції, незабаром суттєво посилюють обсяги експорту. Підтримка експорту має стати стимулом для приходу інвестицій у конкретне місто", - підкреслила вона.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі