субота, 30 грудня 2017 р.

Календар до 100-річчя Української революції.

В кінці 2017 року в прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбулася презентація календаря на 2018 рік із кольоровими зображенням бойових українських кораблів Чорноморськеого флоту. Цей календар присвячений 100-річчю підняття українських прапорів над Чорноморським флотом  і є першим календарем кораблів, які піднімали  прапори у 1917-1918 роках.
 «Ми створили цей календар для того, щоб нагадати українцям про те, як проходила боротьба за волю України 100 років тому. Нам би дуже хотілось, щоб поява цього календаря посприяла певній інформаційній хвилі і тому, щоб громадські та державні заклади провели акції на згадку 100-річчя підняття прапорів, а також певну інформаційну кампанію, яка, сподіваюсь, поширить знання про ці події», – розповів Іван Канівець, кінорежисер, сценарист та режисер фільму «Тризуб Нептуна», автор ідеї календаря, під час презентації календаря в Українському кризовому медіа-центрі. 
Тираж календаря у кілька сотень екземплярів допомогла надрукувати українська діаспора у Лондоні. Календар безкоштовно розповсюджують у військових частинах, навчальних закладах, а також серед ентузіастів, які допомагають популяризувати ці події. На даний момент у військові частини передали близько 40 екземплярів. Підготували також англомовну версію календаря, її допомогла створити українська діаспора у Лондоні. «Є певний наклад англійською мовою, який ми зараз розповсюджуємо серед дипломатів. Тому ми готові розповсюджувати його також за кордоном», – зазначив Іван Канівець.  

Андрій Іванець, координатор Таврійської гуманітарної платформи, науковий співробітник Національного науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України, зазначив, що 100-річчя підняття прапорів, згідно з Указом Президента України, включене до офіційних заходів на 2018 рік. «Оскільки є рішення державних органів відзначати це свято на державному рівні, то ми очікуємо, що буде співпраця і з Міністерством інформаційної політики з цього питання, і свято буде відзначене на гідному рівні. Принаймні, для цього необхідно зробити все. Громадськість свою частину вже почала робити, і сьогоднішній захід має стати імпульсом для наших державних структур, щоб вони активізувалися у цьому питанні», – зазначив Андрій Іванець.
Автори календаря під час презентації зазначили, що кольорові зображення кораблів створили на основі реальних фотографій. Календар дійсно вияваися цікавим із якісними зображеннями українських військових кораблів. Але є деякі неточності, а саме на всіх кораблях зображені синьо-жовті прапори. Але чомусь науковці забули, що в 1917 році на початку 1918 рр. під час Української Народної Республіки наші кораблі виходили під жовто-блакитними прапорами. І цьому є підтвердженням перший законодавчий акт тимчасовий законопроект  про український морський прапор від 29 грудня 1917 року за старим стилем (11 січня 1918 року за новим стилем, у якому було написано, що "прапором Української військової тфлоти є полотнище в двох жовтому і блакитному кольорах". 
Леонід Коваленко ("Час для дій")
Дмитро Нагорний

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі