неділя, 22 жовтня 2017 р.

Міжнародний форум "Креативна Україна" запропонував дороговкази для креативних та культурних індустрій в Україні

Про основні напрямки діяльності Міністерства культури щодо розвитку креативної економіки та поєднання економічної і культурної складової в цьому розвитку розповіла спікер Міжнародного форуму «Креативна Україна», перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко. Проблематика останніх тенденцій та перспектив розвитку креативних та культурних індустрій в Україні розглядалася під час панельної дискусії Форуму, організованого Міністерством культури України.
«На сьогодні Міністерством культури спільно з профільним Комітетом з питань культури і духовності ВРУ  розроблено правки до Закону України «Про культуру» в частині визначення поняття, що таке «культурні та креативні індустрії», цей проект закону наразі знаходиться на розгляді у Верховній Раді України», - розповіла Світлана Фоменко. Якщо говорити про інституційне забезпечення,  то в 2016 році у Міністерстві створено зовсім новий структурний підрозділ, який займається прогресивними культурними політиками - це Управління стратегічного планування та розвитку, до складу якого увійшов сектор розвитку креативних індустрій. У найближчий час, у рамках здійснення реформи державного управління, у Міністерстві культури буде створено генеральний директорат з  культурних та креативних індустрій».
Як повідомила спікер, питання розвитку креативних індустрій є важливим з багатьох причин, оскільки креативність – це ключовий момент для суспільства, заснованого на знаннях та економіці, що робить свій внесок у різні сфери життя та сприяє стабільному розвитку країни в цілому. Це знаходить відображення у політиці та планах усього Уряду. Так, у нещодавно схваленому середньостроковому плані пріоритетних дій Уряду до 2020 року цілі, що стосуються культури, розглядаються саме в контексті сталого економічного розвитку, який неможливий без розвитку людського капіталу, на примноження якого культура має безпосередній вплив.
Світлана Фоменко навели окремі приклади консолідації зусиль окремих міністерств у контексті розвитку креативних індустрій. Серед іншого, це співпраця з Міністерством освіти і науки в рамках  розвитку мистецької освіти, що передбачає набуття тих навичок, які потім сформують не тільки фахових виконавців у культурному полі, а й сформують аудиторію, яка буде цінувати  і культурний компонент, і економічний компонент розвитку. У рамках співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі – це роль креативності в Експортній стратегії 2017-2021. Співпраця з Міністерством фінансів – це перехід на трирічний період бюджетування, що дозволить Мінкультури ефективніше підтримувати культурні ініціативи, сприятиме підвищенню конкуренції та якості наданих послуг у галузі. З Мінрегіоном – у рамках реформи децентралізації виникла можливість ревіталізації об’єктів первинної культурної (клубної) інфраструктури.
Нагадаємо, що Міжнародний форум «Креативна Україна» проводиться Міністерством культури України разом з Програмою ЄС-Східного партнерства «Культура і креативність», проектом ЄС Association4U, Національним бюро програми ЄС «Креативна Європа». Партнерами Форуму виступають: Британська Рада, Гете-інститут, Французький інститут, Мережа з культурного менеджменту та культурної політики ЕNCATC, Європейська мережа креативного бізнесу ECBN, Національна спілка театральних діячів України, Конгрес активістів культури та журнал L’Officiel.
Учасниками Форуму стали представники креативних та культурних секторів, бізнесу, громадських установ і проектів, дослідників, а також полісімейкерів з України та інших країн Східного партнерства та  ЄС. У Форумі також беруть участь міністри та заступники міністрів культури країн Східного партнерства та ЄС, представники установ культури, бізнесу та організацій громадянського суспільства.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі