пʼятниця, 13 жовтня 2017 р.

Україна і Туреччина посилять співпрацю у сфері транспорту та інфраструктури, - Володимир Омелян

Україна і Туреччина посилять співпрацю у сфері транспорту та інфраструктури. Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, відкриваючи дорожньо-будівельний форум «Україна-Туреччина», який відбувся у Києві 10 жовтня.

У заході взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Йонет Джан Тезель, в.о. Голови «Укравтодору» Славомір Новак, представники турецьких дорожньо-будівельних компаній.

Напередодні Володимир Омелян в рамках офіційного візиту Президента Туреччини Р.Т.Ердогана до України провів зустріч із Міністром транспорту, мореплавства та зв’язку Туреччини А.Арсланом. «Ми домовились розширити українсько-турецьке співробітництво в авіаційній, а також у портовій та у дорожньо-будівельній сферах», - наголосив Міністр інфраструктури України.

Володимир Омелян заявив, що створення дорожньої мережі високої якості в Україні – пріоритет номер один Президента України, Уряду, Міністерства інфраструктури, а також органів місцевої влади.

«Понад 90% автошляхів в Україні потребує ремонту. 2016 року ми почали масштабне відновлення українських доріг. 2016 року вперше за багато років на ремонт доріг було витрачено 0,5 млрд доларів США. Цього року ми орієнтуємося на фінансування в 1 млрд доларів. Ми плануємо щорічне зростання видатків на ремонт автошляхів», - повідомив очільник Міністерства.

Також Володимир Омелян наголосив, що 2018 рік – рік старту Всеукраїнської дорожньої реформи: «Вона передбачає три кроки: 1. Вступає в силу Дорожній фонд. Це – захищена стаття фінансування ремонту автошляхів. В 2018 році 50% всіх надходжень від акцизів з продажу пального спрямовуватиметься в Дорожній фонд. 2019 року – 75%, 2020 – 100%. Так, ми очікуємо, що 2018 року матимемо 1,3 млрд доларів (39 млрд гривень: 33 – Дорожній фонд, 6 – окремі бюджетні програми). 2. Ми запроваджуємо децентралізацію доріг. 120 тис км автошляхів зі 170 тис буде передано на місцевий рівень. Державне агентство «Укравтодор» відповідатиме за 50 тис км доріг міжнародного і національного значення. На їх ремонт і утримання передбачено близько 900 млн доларів. Майже 400 млн доларів піде на ремонт і утримання автошляхів місцевого значення. 3. Окрема програма – безпека доріг. На наступний рік ми запланували 50 млн доларів на забезпечення безпеки доріг. Вперше Україна має стабільне захищене фінансування на ці роботи – 5% Дорожнього фонду».

Окремо Міністр інфраструктури України зупинився на перспективах будівництва концесійних доріг: «Ми розробили універсальний закон про концесію, який вже готовий до внесення у Верховну Раду. Водночас внесені правки до існуючого концесійного законодавства, що стосуються власне доріг. Якщо ми його ухвалимо, зможемо більш-менш безпечно говорити з інвесторами, які готові заходити в Україну. Сподіваюсь, що наступного року ми зможемо провести необхідні формальні процедури, тоді за три-чотири роки Україна отримає перші концесійні дороги. Але не раніше».

«Я хочу запевнити: міністерство і Укравтодор роблять все, щоб дорожньо-будівельний ринок в Україні розвивався, був конкурентним і прозорим. Ми вітаємо всі компанії, які готові якісно, відповідально і за конкурентною вартістю відновлювати українські дороги. Будемо раді бачити більше турецьких компаній в Україні», - додав Володимир Омелян.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі