четвер, 21 вересня 2017 р.

«Твій дім, Архангеле»


Музей історії міста Києва та Департамент культури КМДА

представляють виставку іконографії
«Твій дім, Архангеле»
 
Виставка організована спільно з Національним художнім музеєм України, Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником, Національним музеєм мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків,  Національним музеєм «Київська картинна галерея».
 
19 вересня свято Чуда Архангела Михаїла в Хонех – свято Михайлівського циклу, присвячене Архангелу Михаїлу, одному з провідних образів Старого Заповіту. На підставі художніх образів (від фресок ХІ ст. до образів Архангела Михаїла ХХ ст.) простежується зміна іконографії від старозавітних означень його войовничої фігури до складних образів часу бароко.
Князівська патронімія від XI ст. фіксує понад 15-ть випадків використання імені Архистратига. Один з них — Михаїл Чернігівський, брат Ярослава Мудрого. Іконографія Архистратига в усіх іконографічних формах із найбільших збірок Києва представлена на запропонованій виставці.
З найраніших часів і до сьогодення Архангел Михаїл – покровитель Києва. Його фігура вінчає не тільки одноіменний храм у місті – вона височіла на споруді київського магістрату\ратуші і знаменувала покровительство небесних сил над містом, а нині – надбання Музею історії міста Києва.
На виставці представлені домашні та церковні ікони, а також скульптура, пластика, живопис і графіка.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі