неділя, 3 вересня 2017 р.

Затверджено претендента на легендарну премію "Оскар" від України

Український Оскарівський Комітет вирішив висунути на здобуття нагороди в категорії "Найкращий фільм іноземною мовою" кінострічку Валентина Васяновича "Рівень чорного". 
Картина здобула 9 з 14 голосів членів даного комітету. "Рівень чорного" була однією з восьми кандидатів-учасників. Серед її конкурентів були такі стрічки, як "Дзідзьо Контрабас" (режисер Олег Борщевський), "Микита Кожум'яка" ( режисер Манук Депоян), "Війна химер" (режисер Анастасія Старожицька), "Жива" (Тарас Химич), "Стрімголов" ( режисер Марина Степанська), "Червоний" (режисер Заза Буадзе), "Чужа молитва" (режисер Ахтем Сеітаблаєв).
Світова прем'єра "Рівня Чорного" відбулася на 8-му Одеському міжнародному кінофестивалі, на якому картина отримала нагороду, як найкраща повнометражна
робота національного конкурсу. Зараз на стрічку чекає активна промо-компанія в США аби вона мала змогу увійти в шорт-лист премії "Оскар". "Дуже невеликі шанси. Найбільше, що я очікую, – попасти в шорт-лист", – повідомив режисер фільму Валентин Васянович, який сумнівається в шансах на отримання нагороди.
Кінострічка "Рівень Чорного" розповідає історію 50-річного фотографа Костянтина, який все своє життя фотографує весілля, але сам залишається самотнім та нещасливим. У картині майже відсутні діалоги, адже, згідно зі замислом, всі почуття актори мають передавати емоціями та мімікою. Бюджет фільму не великий та становить лише 10 тисяч доларів США, а самі глядачі не однозначно відносяться до переглянутої стрічки. Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко стверджує, що "цей фільм демонструє рівень естетичного дискурсу в нашому творчому середовищі і демонструє його на надзвичайно високому рівні".
Ювілейна 90-та церемонія вручення найпрестижнішої кінопремії США відбудеться 4 березня 2018 року в Лос-Анджелесі.

Марія Прунцева

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі