середа, 30 серпня 2017 р.

Іловайський Деісис

«Іловайський Деісис» – проект галереї та Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова. Синтетичний мистецький проект, присвячений вшануванню пам’яті українських військових, полеглих під час Іловайської трагедії. Учасники – Соня Атлантова, Олександр Клименко, Тарас Компаніченко.
Деісис – грецькою «моління» – в іконописі зображення Ісуса Христа (Пантократора), судді на Страшному Суді, а також низки святих, що предстоять перед Спасителем у молитві за людство.
«Іловайський Деісис» є сучасною інтерпретацією даної іконографічної композиції. У нашому випадку святі приносять молитву передовсім за загиблих у іловайському котлі українських військових.
Проект є частиною масштабного мистецького волонтерського проекту «Ікони на ящиках з-під набоїв», що за останні два роки експонувався у кількох десятках міст Європи, зокрема у стінах Європарламенту, Литовському сеймі тощо.
Однак у даному випадку акцент робиться не стільки на волонтерській, скільки на його мистецькій та концептуальній складовій. Наскрізна ідея проекту «Ікони на ящиках…» – символічне і практичне (кошти від продажу мистецьких творів ідуть на потреби ПДМШ ім. Пирогова) перетворення смерті на життя – отримує нове концептуальне забарвлення і пов’язується із темою воскресіння мертвих. 

О. Вадіс

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі