вівторок, 27 червня 2017 р.

Банк Тігіпка викупив активи "Діамантбанку"

23 червня був підписаний договір про передачу частини активів і зобов'язань неплатоспроможного "Діамантбанку", приймає "ТАСкомбанк".
Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, передає БізнесЦензор.
Згідно з умовами угоди, "ТАСкомбанк" набув всі права та обов'язки боржника перед вкладниками (фізичними особами, в тому числі фізичними особами-підприємцями) "Діамантбанку" щодо повернення грошових коштів та сплати відсотків за договорами банківського рахунку / вкладу (у тому числі по іменних ощадних сертифікатами), в межах 200 тис. грн. Загальна сума переданих зобов'язань склала близько 1,1 млрд грн.
При цьому сам "Діамантбанк" буде ліквідовано. Його ліквідатором призначено Олександра Тімоніна, процедура ліквідації банку буде проводиться з 24 червня 2017 року до 23 червня 2019 року.
На користь приймаючого "ТАСкомбанку" також передано частину активів "Діамантбанку". Мова, зокрема, йде про частину кредитного портфеля (переважно - кредити юридичних осіб), частини нерухомості разом з основними засобами та дебіторська заборгованість одного клієнта перед банком.
Підписання зазначеного договору означає, що всі вкладники неплатоспроможного ПАТ "Діамантбанк", які не отримали гарантовану суму відшкодування при виплаті за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, в подальшому повинні звертатися в АТ "ТАСкомбанк".
"Звертаємо увагу, що угода з приймаючим банком відновлює дію договорів, укладених між ПАТ" Діамантбанк "та вкладниками зі збереженням умов договорів - вид вкладу, валюта, процентна ставка, термін повернення тощо", - наголошується в повідомленні.
У Фонді гарантування також нагадали, що відповідно до чинного законодавства, протягом тимчасової адміністрації відсотки по вкладах не нараховувалися.

Як повідомлялося, Національний банк України за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення від 22 червня 2017 року №394-рш про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ "Діамантбанк".
Раніше "ТАСкомбанк" Сергія Тігіпка був визнаний переможцем відкритого конкурсу серед попередньо кваліфікованих осіб, зацікавлених взяти участь у виведенні з ринку "Діамантбанку". Надання фінансової допомоги з боку Фонду гарантування приймаючому банку не передбачено.
Під час тимчасової адміністрації вкладникам "Діамантбанку" за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів було виплачено 111,4 млн грн. При цьому загальна гарантована сума відшкодування вкладникам становить 1,24 млрд грн.
"Діамантбанк" зареєстрований в листопаді 1993 року. Згідно з даними НБУ, на 1 квітня 2017 року за розміром загальних активів (7,27 млрд грн) "Діамантбанк" займав би 23 місце серед 90 працюючих українських банків.
Станом на 24 квітня власниками істотної частки в "Діамантбанку" були Давид Жванія, Ігор Крез, Андрій Щукін і В'ячеслав Циганенко, а міноритарним акціонером - екс-народний депутат Микола Мартиненко.
На початок квітня 2017 року кошти клієнтів в банку становили 4,24 млрд грн, в тому числі фізосіб - 2,07 млрд грн.
Група "ТАС", заснована в 1998 році, є однією з найбільших фінансово-промислових груп України, розвиває чотири основних напрямки бізнесу: фінансове, промислове, венчурне і нерухомість. У фінансовий сектор групи входять "ТАСкомбанк" і куплений в кінці минулого року "Універсал Банк".
Згідно з даними Нацбанку України, на 1 квітня 2017 року за розміром загальних активів ТАСкомбанк займав 20 місце (8,57 млрд грн), а "Універсал банк" - 25 місце (4,01 млрд грн) серед 90 діючих банків.

С. Малий

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі