вівторок, 23 травня 2017 р.

Зарплати в Німеччині

Нам досить часто ставлять одне і те ж питання - яка середня зарплата в Німеччині? Відповісти на нього дуже непросто, але ми спробуємо.
Згідно з Федеральним Статистичному відомству Німеччини в 2015 році середня зарплата (брутто) склала 3450 євро на місяць.
- Скільки з цієї суми отримує працівник на руки (нетто)?

Відповісти на це питання не так просто. Із зарплати брутто сплачуються прибутковий податок, обов'язкова медична страховка, пенсійні та соціальні відрахування. Прибутковий податок до того ж є прогресивним - чим вища зарплата, тим вище сплачується з неї % податку.

Оціночно "середньостатистичний" працівник в Німеччині отримає на руки 2050-2400 євро, тобто трохи менше 70% від брутто зарплати,

- А чи відрізняється зарплата в різних федеральних землях?

Так, і досить значно. Наприклад, в Гамбурзі середня годинна зарплата (Bruttostundenlohn) становить 23,38 євро, тоді як в Мекленбург-Передня Померанія - 15,40 євро. Крім того, чоловіки в середньому заробляють на 22% більше жінок.

- В останні роки розмір зарплати в Німеччині змінюється?

Середній розмір щомісячної заробітної плати з 2010 по 2014 рік збільшувався на 75 євро щороку, що в 2-3 рази перевищує темпи інфляції (знецінення зарплати) в Німеччині.

- А які фахівці в Німеччині заробляють більше всіх?

 Найвищі зарплати (від 5000 євро в місяць і вище) в Німеччині у юристів, лікарів, менеджерів вищої ланки, бізнес-консультантів, висококваліфікованих інжереров і програмістів. Середні зарплати (від 3000 до 5000 євро на місяць) отримують вчителі, програмісти, аптекарі, поліцейські, архітектори, журналісти. Від 2000 до 3000 євро на місяць отримують продавці, ветеринари, перекладачі, робочі на заводах, працівники соцслужб, інструктори в автошколах. До 2000 євро отримують офіціанти, прибиральниці, Пекер, листоноші.

Хочеться застерегти, що всі вищенаведені цифри є приблизними і вказані до сплати податків та інших відрахувань (брутто).

- А є якась мінімальна зарплата?

Так, в 2015 році була введена мінімальна зарплата (Mindestlohn) - 8,5 євро на годину (приблизно 1400 євро в місяць при повному робочому днем).

Олег Дружів

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі