четвер, 27 квітня 2017 р.

Тиждень українсько-китайського культурного обміну «Один пояс один шлях»
24 квітня в Українському Домі був відкритий тиждень українсько-китайського культурного обміну «Один пояс один шлях». Бізнес-форум з підприємцями «другої економіки світу», демонстрація традиційної китайської медицини, тематичні заходи китайської культури (шовк, фарфор, чайне мистецтво, театральні вистави, живопис), все це включено в насичену програму культурного обміну.

Основне завдання - познайомити Україну і українців з Китаєм, адже в нашій країні небагато знають про Піднебесну і її п'ятитисячолітню історію. Під час церемонії відкриття були присутні Перша леді України Марина Порошенко, екс-президенти України Леонід Кравчук і Віктор Ющенко, Надзвичайний і Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні пан Ду Вей, китайські та українські політики, дипломати, китаєзнавці, журналісти, представники українських і китайських компаній .

За словами Першої леді України, Марини Порошенко, проведення цього заходу має особливе значення, оскільки в 2017 році відзначається 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китайською Народною Республікою. «Це прекрасна можливість примножити те, що ми вже маємо, і закласти фундамент для нового, більш потужного співробітництва, яке пропонує нова епоха. У листопаді 2016 року, Благодійний Фонд Порошенка і Міжнародна торгова палата Шовкового Шляху підписали перший грантовий контракт в рамках ініціативи «Один пояс - один шлях», в результаті якої понад 350 українських школярів вже в цьому році отримали можливість навчатися на сучасному комп'ютерному обладнанні», - підкреслила Марина Порошенко.

Тиждень українсько-китайського обміну «Один пояс один шлях» - не просто свято культури, а й «рукостискання» двох великих цивілізацій, зазначив Посол Китаю в Україні, пан Ду Вей. «Один пояс один шлях» є ініціативою міжнародної співпраці, запропонованої Главою КНР Сі Цзіньпіном, і вимагає виконання принципів «спільних консультацій, спільного будівництва та спільного використання». Досягається за допомогою політичних консультацій, взаємозв'язку, інфраструктури, безперебійної торгівлі, вільного переміщення капіталу і зближення народів. Мета ініціативи спільний розвиток і взаємовигідну співпрацю. «Один пояс один шлях» це не тільки ініціатива Китаю, але і можливість для всього світу, включно з Україною, яка є першою з 65 країн, які входять в число держав уздовж «Одного пояса-одного шляху».

Так як підприємства є основним засобом практичної взаємодії, форум підприємців (який було проведено в рамках Тижня культурного обміну) сприятиме створенню платформи співпраці для малого і середнього бізнесу. Сподіваюся, підприємці обох сторін скористаються цією можливістю обговорити і детально узгодити, а також надати нового імпульсу для практичних відносин між двома країнами.

Віце-прем'єр міністр України, Геннадій Зубко, зазначив, що Президент України Петро Порошенко придає основне значення розвитку транспортної інфраструктури нашої країни. З іншого боку, він зазначив, що в 2016 році вдалося збільшити товарообіг між Україною і Китаєм на 7%.

2016 року двосторонній товарообіг України з Китаєм склав $6,5 млрд. При цьому ЄС імпортує китайської продукції на $300 млрд щороку, а отже  значна частина товарного потоку може бути спрямована через Україну. Україна – країна із унікальними географічними перевагами і потенціалом розвитку. Ми готові запропонувати перспективні інвестиційні проекти і напрямки.  Від співпраці у точкових проектах маємо просуватися до системної маршрутної карти стратегічного українсько-китайського співробітництва в рамках проекту «Один пояс – один шлях».
Він зазначив, що проект «Один пояс - Один шлях» - стратегія глобального розвитку Китаю з іншими країнами і один із амбітних та перспективних проектів 21 століття.
«Можливість співробітництва і участь у проекті «Один пояс - Один шлях» є важливим для розвитку як української економіки, так і взаємовідносин з КНР. Ініціатива «Один пояс – Один шлях» відроджує дух Шовкового шляху, забезпечує «ергономіку» ринків Китаю і України. Шовковий Шлях – це інвестиційна артерія, яка зв’язує Центральну Азію із Європою і іншими регіонами світу. Україна – перша європейська країна на цьому шляху. Ми готові зробити свій внесок і технологічну оптимізацію інфраструктури і транспортних систем Євразії, аби запустити імпульс у зростання світової економіки», - наголосив Геннадій Зубко.
Україна може через свою територію від Чорного до Балтійського моря щорічно перевозити до 1 млн. тон вантажу, в тому числі з Центральної Азії.  Україна зацікавлена ​​не тільки в перевезенні товарів з Центральної Азії в країни ЄС, але і в тому, щоб частину продукції з цих 300 мільярдів виготовлялася на території України.

- У той же час, будь-які економічні і торгові відносини починаються з «бекграунду», який базується на культурному співробітництво та обміні. Тому, я вважаю, що відкриття тижня китайської культури в Україні напередодні форуму «Одного пояса одного шляху» в Пекіні буде поєднувати і економіку і культуру наших країн,- підвів підсумок Геннадій Зубко.

Глава правління Китайської Національної корпорації Генеральних підрядів, пан Сунь Пань підкреслив, що якщо культурний обмін є мостом дружби між двома країнами, то практичне співробітництво є основою і рушійною силою двосторонніх відносин. Тому ми (китайська сторона) будемо посилювати і розвивати економічну співпрацю з Україною, підвів підсумок Сунь Пань.


Леонід Коваленко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі