пʼятниця, 3 березня 2017 р.

Збройні сили Португалії

 Португалія є передовим постоми північноатлантичного військового блоку НАТО на південному заході Європи. Збройні сили Португалії увійшли до складу цього блоку з моменту його утворення і зараз забезпечують військову присутність блоку в Іберійської Атлантиці. Цей регіон включає в себе саму материкову Португалію, архіпелаг Мадейра, Азорські острови, протоку Гібралтар і акваторія Атлантичного океану біля північно-західної частини Африки.

   Збройні сили Португалії включають в себе військові формування трьох видів військ. Загальна чисельність військовослужбовців перевищує 64 тис. чоловік, не рахуючи національної гвардії, сил цивільної оборони та військової поліції. У частинах сухопутних військ проходять строкову службу громадяни у віці від вісімнадцяти до сорока п'яти років, відповідно до закону про військову повинність. Особовий склад
авіаційних частин і кораблів комплектується найманим складом (контрактниками).
   Термін служби, на який призиваються в збройні сили Португалії, залежить від роду військ і обмежується двома роками для сухопутних військ, три - для авіації і чотири - для служби на флоті. Сухопутні частини найчисленніші (40 тис. чол.) і укомплектовані в 20 полків. Тактична авіація має на озброєнні близько 80 бойових і транспортних літаків і 10 тис. персоналу. Літаки базуються на авіабазах в Лісабоні, Бежа, Ота і Легенсе. Для авіації країн НАТО надаються аеродроми в Монтижу і Еспіно.

  Командування силами НАТО в регіоні Іберійської Атлантики здійснює об'єднаний штаб, розташований поблизу Лісабона.

П. Степанов

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі