неділя, 5 березня 2017 р.

Літературні підсумки року «Глиняний кіт»

1 березня 2017 року о 18.30 в Національному центрі театрального мистецтва імені Леся Курбаса (вул. Володимирська, 23-В) відбулася церемонія вручення нагород лауреатам Літературних підсумків року «Глиняний кіт».
Під час церемонії було оголошено 25 лауреатів у різних номінаціях, серед яких - найкращі дебюти в поезії, прозі, драматургії, серед історичних досліджень, антологій, перекладів і творів для дітей. П'ять нагород вручено за книжки про російсько-українську війну на Донбасі. Серед них - вірші і романи про війну, політологічні та історичні дослідження, в яких аналізуються історичні причини політичного і військового конфлікту між Україною і Росією.
Організатори - Інститут літератури НАН України, Національний музей України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Київська організація Національної спілки письменників України. Експертами підсумків були київська професура, письменники і літературні критики. В церемонії візьмуть участь відомі журналісти, письменники, критики, громадські діячі.
Серед запрошених гостей церемонії були голова громадської організації «Центр соціальних реформ», депутат Одеської обласної ради, голова Постійної комісії з питань будівництва, регіонального розвитку та культурної спадщини Марія Гайдар, теле- і радіожурналіст Андрій Куликов, лауреат першої премії Всесвітнього фестивалю поезії «Дітет де Наіміт» та багатьох інших фестивалів Леся Мудрак, голова луганської «Просвіти» Володимир Семистяга, поет і радіожурналіст Василь Довжик, режисер Сергій Архипчук, президент Фонду сприяння ініціативам газети «День» поет Микола Гриценко, письменниця Ольга Масалітіна.  
Ведучі церемонії - прозаїк, голова Київської організації Національної спілки письменнків України Володимир Даниленко та поетеса Яніна Дияк.

У номінації «Поезія»
«За найяскравіший поетичний дебют року»
Ярослав Корнєв. Дещо з насіння. - X.: Раритети України, 2016. - 62 с. «За сміливі експерименти в поезії»
Ростислав Мельників. Апокрифи степу (поезії 1992-2012 рр.). - Л.: Видавництво Старого Лева, 2016.- 142 с.
«За розвиток сонета»
Емма Андієвська. Маратонський біг. - К.: Люта справа, 2016.-300 с. «За збереження національних традицій у поезії»
Михайло Каменюк. Світ пахне, як розрізаний кавун. Вінниця, 2016. - 184 с. 
У номінації «Проза»
«За найяскравіший прозовий дебют року»
Марися Нікітюк. Безодня. - Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2016. - 280 с.

Дипломами нагороджено Олега Лишегу за книжку малої прози «Тепла вохра», Василя Портяка за книжку «Охоронителі Діви», Василя Трубая за книжку «Танг», Андрія Гарасима за роман «Борги нашого життя»,  Олексія Нікітіна за роман «Victory Park».
У номінації «Російсько-українська війна на Донбасі та її історичні передумови» лауреатами стали Микола Хомич за роман «Загадка гробниці», Сергій Захаров і Сергій Мазуркевич за графічний роман «Діра», Борис Гуменюк за книжку «Блокпост», Микола Давидюк за дослідження «Як працює путінська пропаганда», Лариса Якубова і Яна Примаченко за дослідження «В обіймах страху і смерті. Більшовицький терор в Україні».
У номінації «Переклад» за внесок в осмисленння українського модернізму дипломом лауретата нагороджено польську дослідницю  Агнєшку Матусяк за книжку «В колі української сецесії. Вибрані проблеми творчої поетики письменників «Молодої Музи».
У номінації антологія лауретами стали Іван Малкович за упорядкування «Антології української поезії ХХ століття» та Ярослав Векрещак за анторлогію жіночої драми «Мотанка».
А Головний приз одержала Віра Агеєва за фундаментальне видання  «Антологія української літературно-критичної думки першої половини ХХ століття».

Олександр Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі