пʼятниця, 17 березня 2017 р.

Сучасне мистецтво Ізраїлю

Надзвичайний та Повноважний посол
Держави Ізраїль в Україні
пан Еліав Бєлоцерковські з
організаторами виставки
З 15 по 26 березня в Інституті Проблем
Глава представництва ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі
та посол держави Ізраїль в Україні 
Еліав Бєлоцерковські
Сучасного Мистецтва Національної Академії мистецтв України проходить виставка, що об’єднує відео-роботи визнаних та молодих художників Ізраїлю. Роботи для виставки надано арт-фундацією Tiroche DeLeon Collection, а також арт-інкубатором для молодих художників START Collection, Ізраїль. Ініціаторами виставки виступили Арткульт Фонд (
Artcult Foundation) і ArteLia Consultanсy. Організаційні партнери: Blackshield Capital, DLA Piper Ukraine, UART foundation, Dan.IT.Education.

Проект проходить за підтримки Посольства Держави Ізраїль в Україні, а також Україно-ізраїльського Інституту стратегічних досліджень імені Голди Меїр в Україні.

Володимир Семиноженко, Борис Ложкін,
Серж Тірош, організатори виставки
Куратори: Наталія Шпитковска, Лілія Тіппеттс.

14 березня відбулося офіційне відкриття виставки «Сучасне мистецтво
Ізраїлю »за підтримки Посольства Ізраїлю в Україні.
На заході були представники політичної, бізнес і арт еліти. Cеред
гостей були присутні - Борис Ложкін, глава Національної Інвестиційної
Ради, Володимир Семиноженко, екс-віце-прем'єр-міністр України, Хьюг
Мінгареллі, посол ЄС в Україні, Еліа Білоцерківський, посол Ізраїлю в
Україні, Серж Тірош, співзасновник Tiroche DeLeon Collection, президент ТПП США Андрій Гундер та інші.

Ця виставка проводить паралелі між життям ізраїльтян і українців. В обох країнах постає питання важливості національної єдності та ідентичноті, необхідності осмислення та прийняття власної історії як фундаменту для успішного розвитку та перспективного майбутнього.

Виставка у певній мірі являє культурну "точку кипіння", відображену митцями крізь власний досвід та розуміння складності осмислення наслідків сучасних подій і процесів. Роботи митців відображають їх віру, що творчість, уява, естетичне світосприйняття здатні подолати суспільні страхи и помилки, і вивести на інший еволюційний шлях.

Проект об'єднує сім сучасних художників, деякі з яких вже добре відомі на міжнародному рівні, такі як Сігаліт Ландау, Невет Їтсхак, Рен Славін і Мішель Платнік, і нові таланти, такі як Раїда Адон, Тзіон Абрахам Хазан і Тамар Хіршфельд.

Роботи Тзіона Абрахама Хазана «Саліт» і «Марганіт» дають можливість глядачеві виступити у ролі спостерігача і відчути необхідність постійного контролю з метою зебезпечення безпеки.
Невет Їтсхак, до цього питання підходить дещо іронічно, перетворивши візерунки традиційних афганських килимів на картини.

Як і в Україні сьогодні, для Ізраїлю земля є великою цінністю, про що йдеться в відео-роботах Сігаліт Ландау під назвою «Фінікійський Танок Піску» (2005) і «Ашкелон» (2011), який був виставлений в ізраїльському павільйоні Венеціанської бієнале в 2011 році. Гендерні та расові питання проілюстровано в іронічній і зворушливій «чорній» серії коротких відео Тамар Хіршфельд під назвою Schwartze («Шварце» – так називали євреїв німці під час Другої світової війни). «Шварце» відвідують історично спірні місця в Ізраїлі і Європі: «Шварце на лижах в Австрії», «Шварце на кладовищі Трумпельдор», «Шварце Піаніст».

В своїх творах Раїда Адон і Рен Славін створють уявні та символічні світи. Маючи єврейське та арабське походження, Адон, досліджує власну ідентичность, об’єднуючи в собі витоки двох народів. Рен Славін звертається до естетики урбаністичного пейзажу, водночас гіпертрофуючи красу та замкненість оточення.

Серж Тірошспівзасновник 
Tiroche DeLeon Collection
і засновник START Collection, Ізраїль
Виставка є відображенням багатьох схожих питань, що постають водночас перед Україною та Ізраїлем, і демонструє циклічність історії людства. Влучним прикладом є робота Мішеля Платніка «Мій сімейний портрет» (2015). Платнік інтегрує себе і приймає образи людей, які брали участь в різних історичних подіях, зображуючи армію, політичних діячів, емігрантів, рабів і військових, тим самим приходячи до висновку, що всі ми є частиною системи без можливості та права судити.


Виставка триватиме з 15 по 26 березня. Понеділок - неділя 12:00 -19:00
(044) 529 20 51; (044) 529 46 77

Адреса: Інститут Проблем Сучасного Мистецтва (вул. Євгена Коновальця, 18д)

Організатори проекту:

Tiroche DeLeon Collection
START Collection
www.tirochedeleon.com
www.st-art.co.il
www.artrunners.com

Artcult foundation
www.artcult.org.ua

Artelia Consultancy
http://www.artelia-consultancy.com/
Інститут Проблем Сучасного Мистецтва
www.mari.kiev.ua

Партнери:
Blackshield Capital
www.blackshieldcapital.ch

DLA Piper Ukraine LLC
www.dlapiper.com

Dan.IT.Education, Ізраїльсько-український коледж із підготовки висококваліфікованих ІТ-фахівців

UART foundation
http://uart.eu/en/cms/about_uart.html

Україно-ізраїльський Інститут стратегічних досліджень імені Голди Меїр в Україні
http://goldameir.institute/

Підготували:
Олександр Майстренко
Фото: Леонід Коваленко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі