вівторок, 7 лютого 2017 р.

Церемонія нагородження учасників журналістського конкурсу «Національна премія «MEDIA etc.»

Кожна четверта робота є якісною і, якби було стільки номінацій, була б нагороджена – журі конкурсу «Національна премія «MEDIA etc.»

Київ, 06 лютого 2017.
У журналістському конкурсі «Національна премія «MEDIA etc.» взяли участь 106 робіт. Роботи надійшли майже з усіх регіонів України, найбільше – із Вінницької та Рівненської областей. Про це розповіли організатори конкурсу і члени журі під час церемонії нагородження учасників в Українському кризовому медіа-центрі. «Кожна четверта робота є якісною
і, якби було стільки номінацій, була б нагороджена. Ми намагалися охопити щонайменше 20 робіт, окремих переможців було визначати важко», – зазначив Андрій Блінов, керівник економічних програм «Радіо Вєсті», член журі.
Андрій Куликов, голова правління «Громадського радіо», нагадав, що конкурс заснували «Інститут податкових реформ» і «Громадське радіо» з метою стимулювати журналістів, які працюють у галузі економічної журналістики. «Конкурс проводиться без підтримки жодної політичної сили. Люди, які працювали на цьому конкурсі, працювали за власним покликанням та ініціативою», – зазначила Олена Хотенко, голова ради ГО «Інституту податкових реформ».
Лауреати премій
Конкурс проводили у 8 номінаціях. Роботи оцінювали 11 експертів та 4 члени журі. Основними критеріями були актуальність питання, творча майстерність і дотримання журналістських стандартів.
Лауреатами премії «Журналістська ініціатива» стали Марина Ансіфорова із програмою «Наші гроші», «Досудилися»,  «Мільйон доларів у подарунок судді» та іншими, також Тетяна Волкова, журналіст видання «Павлоград.dp.ua» із роботою «Ринкова економіка або скільки коштує торгівля на ринках Павлограду», Владислав Красінський із видання «Реаліст.онлайн» із публікацією «Відродження» і Онищенко: про що мовчить НАБУ  у газовій справі», та Сергій Сиволап із Київської державної регіональної ТРК із програмою «Своя ферма».
Лауреатом премії «Журналістський дебют року» у галузі економічних новин» стала Інна Павлюк із телеканалу «ZIK» з репортажем «Листи у потойбіччя» (телепрограма «Брат за брата»).
Лауреатом національної премії «за кращий відеорепортаж» став Сергій Братішко із телеканалу «ZIK» із сюжетом «Полюванння на привидів ЖКГ». Робота Сергія Братішка отримала також спеціальну відзнаку від «Радіо Вєсті». Андрій Блінов запросив колегу на ефір у програму «Точка зору». Національну премію лауреата за найкращу публікаціюрозділили Всеволод Некрасов, журналіст «Економічної правди» зі статтею «Митний ліміт до 22 євро за посилки: убити «тінь» чи поховати конкуренцію», та Олександр Ярощук, журналіст видання «Агрополіт.ком», із роботою «На кону – 600 млн, або Чи вийде Україна цілою з лісової “пастки”?».
Лауреатом у номінації «За кращий відеорепортаж серед регіональних ЗМІ» стала Оксана Височанська, із телеканалу «ZIK» із сюжетом «У пошуках Європи. Гуцульський сир», «за кращу публікацію серед регіональних ЗМІ» – Марія Гаврилюк, журналіст інтернет-видання «КУРС.if.ua» із публікацією «Майбутнє промзон: коли на Прикарпатті запрацюють індустріальні парки».
«Я б дуже закликав журналістів з регіонів не так опікуватися загальнонаціональними проблемами, як намагатися донести позитивні речі, які відбуваються на місцях. […] Деякі роботи показали процеси, які ми, знаходячись у Києві, не можемо відчувати. Важливо писати не про «все пропало», але й про те, що вдається. Цей позитивний досвід надихатиме не лише вашу аудиторію, але й усю країну», – зауважив економіст і фінансовий експерт Борис Кушнірук.
За спільною думкою журі, у номінаціях «Національна журналістська премія за кращий радіорепортаж» та «Журналістська премія регіональних ЗМІ за кращий радіорепортаж» вирішили не присуджувати премій через те, що на конкурс подали роботи лише три учасники. Конкурсанти у цих номінаціях отримали спеціальні відзнаки і премію за участь.
Кращі роботи із Вінницької та Рівненської областей отримали спеціальні відзнаки. «Вони не порапили до інших номінацій як лауреати, але оргкомітет і члени журі відзначили дуже високий рівень цих робіт», – зазначила Олена Хотенко. Зокрема, це робота Інни Омелянчук із газети «Рівненський кооператор» «Гордіїв вузол для селян» та Світлани Семашко із філії НТК «Вінницька регіональна дирекція «ВІНТЕРА» «Проблеми малого бізнесу».
Організатори нагадали, що кожна із премій передбачає грошову винагороду для переможця – 7 тисяч гривень для національної премії та 4 тисячі – для премії регіональних ЗМІ. Податки за ці премії будуть сплачені Інститутом податкових реформ. Крім того, від «Громадського Радіо» кожен з учасників отримав книгу «ПроНас».
Якісна журналістика – запорука розуміння реформ
Організатори планують проводити конкурс також у наступному році і розширювати його на ширше коло тем. «Започаткування таких премій для медійників – дуже своєчасна і правильна ініціатива. Зараз ми бачимо дуже багато змін, які впливають на долю кожної людини. На жаль, часто інформація про ці зміни «розганяється» у пресі без жодних економічних розрахунків та обґрунтувань, у той час як хочеться справжньої аналітики», – зазначила Ольга Германова, прес-секретар Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.
«Від того як ви будете усвідомлювати наші реформи, залежить, як на них реагуватиме суспільство, і від того, як ви будете доносити думку суспільства, залежить наше розуміння – експертів, економістів, громадських організацій – як рухатися далі. Ви є зв’язуючою ланкою, без якого неможливі якісні економічні реформи», – підкреслила Олена Хотенко.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі