четвер, 9 лютого 2017 р.

Україна ратифікує угоду про зону вільної торгівлі з Канадою

Верховна Рада ратифікує угоду про зону вільної торгівлі між Україною і Канадою найближчими тижнями, повідомив перший віце-прем'єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

"Ми очікуємо найближчими тижнями засідання Верховної Ради і ратифікації угоди про вільну торгівлю з Канадою", - сказав він під час "круглого столу" у Верховній Раді в понеділок.

С. Кубів наголосив, що відповідний законопроект вже підготовлено.

Між тим, посол України в Канаді Андрій Шевченко під час Skype-включення зазначив, що Канада може ратифікувати угоду про вільну торгівлю з Україною вже навесні 2017 року.

"У нас (у Канади – ред.) є всі шанси навесні 2017 довести до кінця процедури ратифікації цієї угоди", - сказав він.

Як повідомлялося, 11 липня 2016 року під час візиту прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо в Україну було підписано угоду про створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою. Після того як угода набере чинності, Канада скасує мита на 99,9% українського імпорту. Україна також скасує 86% мита на імпорт з Канади.

17 листопада президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради законопроект "Про ратифікацію угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою", визначивши його як невідкладний.

14 грудня нижня палата парламенту Канади підтримала ратифікацію угоди про зону вільної торгівлі з Україною, і тепер ця законодавча ініціатива має бути ратифікована у верхній палаті парламенту Канади – Сенаті.Україна має намір протягом 5 років збільшити експорт до Канади вдесятеро. Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торговельний представник Наталія Микольська в ході круглого столу на тему "Угода про вільну торгівлю з Канадою: нові горизонти для України".

"Якщо ми подивимося на наш експорт до Канади, на даний момент ми бачимо позитивну тенденцію. За 11 місяців 2016 р. ми маємо експорт 26,2 млн дол., що і близько не відображає нашого потенціалу", - сказала Микольська.

Вона додала: "Якщо ми говоримо про скасування мит, ми маємо велике бажання, що б протягом 5 років ми вийшли на цифри вдесятеро більше, ніж є зараз".

Нагадаємо, 4 листопада уряд Канади подав до федерального парламенту законопроект, необхідний для ратифікації Угоди про вільну торгівлю з Україною (СUFTA).


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі