пʼятниця, 10 лютого 2017 р.

Вітальне слово Надзвичайного і повноважного Посла Республіки Корея в Україні Й.В. Лі Янг-Гу на честь 25-тої річниці встановлення дипломатичних відносин Республіки Корея та України 10 лютого 2017р.

Вельмишановні гості, пані та панове!
Дуже дякую за те, що приєдналися до нас сьогодні. Особливо я хотів би висловити подяку Ї.В. Лілії Михайлівні Гриневич, Міністру освіти і науки України, пану Брилю Костянтину Івановичу, Голові Запорізької обласної адміністрації, Народному депутату України, Сергію Миколайовичу Ларіну, Керівнику Депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Корея, народним депутатам та моїм колегам послам за їх присутність.
Сьогодні ми відзначаємо 25-ту річницю встановлення дипломатичних відносин між Республікою Корея та Україною.
Я хотів би висловити особливу подяку тим, хто зробив значний внесок у розвиток наших відносин протягом цих 25-ти років:
1) президенти Й.В. Леонід Данилович Кучма та Й.В. Віктор Андрійович Ющенко;
2) Колишні міністри закордонних справ Й.В. Зленко Анатолій Максимович та Й.В. Грищенко Костянтин Іванович, нинішній Міністр Й.В. Павло Анатолійович Клімкін;
3) Й.В. Литвин Володимир Михайлович - колишній Голова Верховної Ради України;
4) Колишній Керівник Депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Корея – Таріел Шакрович Васадзе та нинішній Керівник – Сергій Миколайович Ларін;
5) Перший Посол України в Республіці Корея - Й.В. Михайло Борисович Резнік;
6) Ректор Національного технічного університету України ”Київський політехнічний інститут ” – Михайло Захарович Згуровський;
7) Ректор Київського Національного університету імені Т.Г. Шевченко – Леонід Васильович Губерський.
Перш за все, хотів би згадати про наші досягнення за ці 25 років.
У центрі досліджень і розробок Samsung працюють понад 600 висококваліфікованих українських фахівців у сфері IT. Десять швидкісних поїздів Hyundai Rotem курсують між головними містами України. POSCO Daewoo став одним з головних гравців на ринку експорту українського зерна.
Тож як саме ми можемо продовжити нашу співпрацю у майбутні 25 років?
Ми повинні дотримуватися 3-х принципів: орієнтованість на цінності, на глобальність та на майбутнє.
По-перше, орієнтованість на цінності – це спільне процвітання, інтеграція, та більш того – миротворчість.
По-друге, орієнтованість на глобальність, яка будуватиметься на двосторонньому співробітництві, буде в подальшому розширюватися на Євразійському континенті, і далі – на глобальному рівні.
По-третє, орієнтованість на майбутнє означає, що обидві сторони повинні співпрацювати на основі майбутніх глобальних тенденцій - ресурси продовольства, енергетики та води, зміна клімату, та четверта індустріальна революція на основі розвитку науки та технологій, та Євразійська інтеграція.
Існує приказка, що бачення без дії - це лише мрії, а дії без бачення - це вже кошмар. Тому бачення та дії мають йти разом.
А як щодо спільного бачення для України на основі цих 3-х принципів?
На мій погляд, це може бути «Диво на річці Дніпро», яке буде слідувати «Диву на річці Рейн» та «Диву на річці Хан» в Кореї.
У місті освіти і техніки - Харкові - можна створити нову “силіконову долину”, використовуючи досвід корейської техно-долини Пангьо.
У портовому місті Одесі можливо зробити другий Роттердам, так само, як в Кореї була створена особлива економічна зона Сондо.
Львів стане одним з головних медичних хабів Європи.
Україна також може стати одним із головних хабів альтернативної енергетики в Європі.
У київському Гідропарку можна створити другий острів Йоідо, який стане одним з найкрасивіших островів Європи.
На річці Дніпро є можливості створити центр логістики і туризму, так само як у Кореї було втілено «Проект 4-х головних річок».
У сільському господарстві, індустрії майбутнього, Корея може разом з Україною розвивати шосту індустріалізацію сільського господарства, яка включає фермерство, переробку продуктів, альтернативну енергетику, біотехнології, логістику, і туризм.
Отже, як потрібно діяти, щоб ми могли реалізувати це бачення?
Попереду нас є грандіозні перспективи, але в той же час, наші дії повинні бути конкретними.
У політичній сфері, очікується візит Заступника Прем'єр-міністра Республіки Корея у березні, проведення кількох міжурядових комісій в першій половині року.
У економічній сфері, обидві країни на даний момент працюють над інвестиційною платформою для втілення спільних проектів у таких областях як:
будівництво і модернізація атомних електростанцій, сонячна енергетика, спільне виробництво високошвидкісних потягів, зернові термінали, автоматизація системи міського транспорту, тепличне господарство, утилізація відходів, банковий сектор, модернізація лікарень, інтернет-бізнес, системи центрального опалення для міст та інші проекти.
В галузі освіти і культури, у Києві буде відкрито корейський центр освіти в березні. Також, для поліпшення нашого взаєморозуміння, ми запускаємо проект цифрової публічної дипломатії у березні.
У найближчому майбутньому вдасться реалізувати навіть прямі рейси між Києвом і Сеулом.
На закінчення: обидві країни зараз зіткнулися зі значними викликами. Однак, я впевнений, що ми зможемо перетворити ці виклики на благословення і стати творцями надії, процвітання, прискорити Європейську інтеграцію та забезпечити мирне небо над нами.
Дякую за увагу!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі