вівторок, 31 січня 2017 р.

Відбувся круглий стіл на тему: “Чому діяльність аналітичних центрів сьогодні є більш важливою, ніж раніше? Український контекст”


27 січня 2017р. Центр Разумкова провів круглий стіл на тему: “Чому діяльність аналітичних центрів сьогодні є більш важливою, ніж раніше? Український контекст”.
Були представлені Рейтинги кращих аналітичних центрів світу 2016 (2016 Global Go to Think Tank Index Report) за версією Програми аналітичних центрів та громадянського суспільства Інституту Лаудера Університету Пенсільванії.
Питання які обговорювались:
 Які сфери досліджень мають бути пріоритетними для українських аналітичних центрів, враховуючи зовнішні і внутрішні виклики для України?
 На які види діяльності і продукти аналітичних центрів буде найбільший запит у найближчій перспективі?

З'ясувалося, що протягом 2016- го року вітчизняні аналітичні центри посилили свої позиції в різних номінаціях світового рейтингу. І знову Центр Разумкова виявився в числі кращих. Зокрема, в Центральній і Східній Європі він займає п'яте місце і має найкращі показники серед усіх вітчизняних аналітичних центрів.
Також Центр Разумкова виявився вищим за всі інші українські дослідницькі структури у різних таблицях уточнюючих рейтингів, зайнявши при цьому 36 місце в світі серед 150-ти кращих аналітичних центрів світу (без урахування США) і 55 місце серед 175 таких структур, включаючи і американські.
Такий подвійний вимір пояснюється тим фактом, що в Сполучених Штатах зосереджена мало не третина всіх світових аналітичних центрів, які до того ж мають досить древній послужний список своїх досліджень, в той же час, 90% аналітичних центрів світу утворилося вже після 1951 го року .
Тому й не дивно, що на базі одного з них - університету в Пенсільванії, вже багато років здійснюється обробка результатів експертного опитування з подальшим ранжуванням мозкових центрів за різними регіональним та галузевим рейтингам.
Пенсільванський університет відчинив свої двері в 1751 році, в місті Філадельфія, штат Пенсільванія. Заснований він був самим Бенджаміном Франкліном. Це один з найстаріших навчальних закладів в Сполучених Штатах і перший університет США

Перед початком презентації був продемонстрований відеоролик звернення "хрещеного батька" світового хіт-параду аналітичних центрів Джеймса МакГанна до всіх колег із закликом розвивати потенціал дослідницьких центрів і тим самим сприяти прогресу.

Олександр Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі