понеділок, 9 січня 2017 р.

Грандіозний концерт «Радісне свято весни» у Києві

Свято весни, що прирівнюється до християнського Різдва, — це у Китаї їхній, усім нам відомий Новий рік. Святкування його нагадує веселий карнавальний фестиваль. Це одне з найважливіших і найдовших свят у Піднебесній і триває аж 15 календарних днів. Так само феєричними було 6 січня у Києві з мистецьким проектом "Радісне свято весни".
Концерт «Радісне свято весни», приурочений святкуванню китайського Нового рокуЗ нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Китаєм і Україною 6 січня  відбувся в Національній філармонії України. Ця подія сталася завдяки компанії Брендберг, яка за  підтримки Міністерства культури Китаю і посольства Китайської Народної Республіки організувала грандіозне дійство. 
 Солістом був один із найкращих скрипалів світу, віртуоз Дань Чжу. Його майстерність гри на скрипці була неперевершеною. 


Музикознавців та простих меломанів захопила гра китайського віртуоза - скрипаля світового рівня Чжу Дань під акомпанемент симфонічного оркестру Національної філармонії України. В першому відділенні концерту симфонічним оркестром Національної філармонії України та скрипалем Чжу Дань диригувала зірка Китайської Народної Республіки - диригент Шао Ен. Під час концерту у виконанні оркестру філармонії під керуванням відомого китайського диригента Ень Шао гості свята прослухали Концерт №2 для скрипки з оркестром Сергія Прокоф'єва, симфонічну поему О. Безбородька «Шлях до Канева». У другому відділенні до диригентського пульту став усім відомий Віталій Протасов (Україна).
В рамках концерту, шанувальники симфонічної музики мали нагоду почути Китайській твір "І" для скрипки з оркестром, відомого китайського композитора Гуан Ся.
Цей твір написаний спеціально для цього концерту і виконувався вперше не тільки в Україні, але й в усьому світі. Також відвідувачі концерту ознайомились з фотовиставкою яка присвячена китайській культурі та почули вітальне слово Посла Китайської Народної Республіки в Україні.
Перед концертом з привітальним словом виступили Повноважний Посол КНР в Україні пан Ду Вей та віце-премєр міністр України Вячеслав Кириленко.    

Дмитро Нагорний
Олександр Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі