четвер, 8 грудня 2016 р.

Важливим досягненням у 2016 році є прийняття закону про Дорожній фонд, - Володимир Омелян


Як повідомив сайт mtu.gov.ua , важливим досягненням у 2016 році є прийняття закону про Дорожній фонд. Це – практичне впровадження європейського досвіду в Україні.  

Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час зустрічі з представниками міжнародних фінансових організацій, послами європейських країн, громадськістю, яка відбулась вчора, 6 грудня 2016 року. На зустрічі були присутні в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак, Генеральний директор УДППЗ «Укрпошта» Ігор Смілянський, народні депутати України, керівник Групи підтримки реформ Олександра Клітіна.

Міністр інфраструктури України коротко окреслив попередні підсумки роботи міністерства за 2016 рік та плани на 2017 рік.

«Першим гарним знаком є те, що нарешті були прийняті закони про Дорожній фонд, децентралізацію Укравтодору, і ми маємо попереду ще одне читання закону про електронний квиток, який є частиною реформи громадського транспорту в Україні», - заявив Володимир Омелян. 

Він зазначив, що було проведено круглий стіл з питань оновлення Національної транспортної стратегії, головним завданням якого було вивчення громадської думки щодо проблемних питань, у тому числі, мультимодальних перевезень, безпеки транзиту, екологічних проблем, які включені в оновлену національну транспортну стратегію.

«Кожна стратегія буде марною паперовою роботою без імплементації. Крім того, кожна стратегія має свої витрати щодо її реалізації. Порівняно з країнами ЄС, Україна має обмежені ресурси для реалізації проекту. Наразі Міністерство працює над затвердженням проекту технічної допомоги ЄС на 2018-2020 роки для підтримки транспортної стратегії, а також почались переговори з Міністерством фінансів для отримання бюджетної підтримки ЄС у 2017 році», - зазначив Міністр інфраструктури України.

Реформу державного управління Володимир Омелян назвав найбільш важливим питанням: «Я пишаюся тим, що наше Міністерство вперше провело аудит функцій проміжної структури Міністерства для впровадження кращих європейських практик. Нова структура буде запроваджена на початку наступного року, вона має підвищити внутрішню ефективність.  На мою особисту думку, ми повинні мати прозору ефективну систему як всередині Міністерства, так і у всіх наших державних підприємствах».

Володимир Омелян також зазначив, що в Міністерстві інфраструктури працює  Антикорупційний департамент, який вже демонструє свою ефективність.

Окремо Володимир Омелян наголосив на тому, що система проведення закупівель для державних компаній має бути покращена: «Ми зрозуміли, що система ProZorro не допомагає уникнути всіх зловживань в Укрзалізниці та АМПУ. Тому робота в цій сфері має бути значно посилена».

Міністр інфраструктури України зазначив також, що Міністерство за підтримки міжнародних партнерів посилить роботу в напрямку розвитку транзиту та покращення логістики перевезень.

Володимир Омелян також наголосив, що Міністерство працює над механізмом впровадження державно-приватного партнерства в Україні: «Я хотів би поінформувати вас щодо нашої роботи стосовно концесійного законодавства. Разом з експертами та іншими зацікавленими сторонами ми закінчили обговорення політики ДПП і погодили всі важливі питання. Тепер очікуємо на перший законопроект від експертів ЄБРР. Я радий, що ми починаємо роботу зі Світовим банком над його техніко-економічним обґрунтуванням. У 2017 році ми плануємо концесію двох портів: державного підприємства «Морський торговельний порт Херсон» та ДП «Стивідорна компанія Ольвія», як тільки буде ухвалено новий закон».

Володимир Омелян також наголосив, що пріоритетним завданням є створення Морської адміністрації: «Також ми плануємо розпочати реформу АМПУ наступного року». За словами Міністра, розвиток внутрішніх водних шляхів є ключовим завданням Міністерства: «Це інструмент для перевезення товарів, і я дуже вдячний Нідерландам за допомогу в роботі по цьому напрямку. Наступний крок - ухвалення закону про внутрішніх водні шляхи, який буде розглядатись у парламенті у четвер. Також це програми реконструкції водних шлюзів і проведення днопоглиблювальних робіт. Вперше за останні роки міністерством було виділено 100 млн. грн. на реконструкцію 5 шлюзів вздовж річки Дніпро, і це стало можливим завдяки програмі підтримки ЄС».

Окремо Володимир Омелян зупинився на питаннях розвитку автодорожньої сфери: «Перед Славоміром Новаком стоять величезні виклики, але я вірю, що з його великим досвідом і особистою мотивацією він з ними впорається. Нам потрібно не тільки розвивати дорожню галузь, змінювати якість доріг, а й належну увагу приділяти безпеці на автошляхах. Я вдячний світовому банку за стратегічний план розвитку доріг на 2017-2018 роки. Він щойно був представлений міністерству».

Також Володимир Омелян наголосив,  що в рамках стратегії розвитку аеропортів буде здійснено реконструкцію злітно-посадкових смуг у регіональних аеропортах  в 2017 році. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі