неділя, 25 грудня 2016 р.

Форум голів та депутатів ОТГ від партії «БПП «Солідарність

24 грудня у Києві відбувся Форум новообраних голів та депутатів об’єднаних територіальних громад, в якому взяли участь понад 400 делегатів з усіх регіонів України. Зокрема, 107 новообраних голів та 194 депутата ОТГ, обраних від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Загалом на виборах 11 та 18 грудня 2016 року, які проходили у 185  об’єднаних територіальних громадах, обрані 120 голів ОТГ та 1150 депутатів рад ОТГ, які представляють партію «Блок Петра Порошенка «Солідарність» .

У зверненні до учасників Форуму Президент України Петро Порошенко зазначив: «Вибори стали свого роду міні-плебісцитом на підтримку децентралізації. Нові можливості вже відкрилися  для понад 3 мільйонів громадян, які живуть в об’єднаних громадах, а це майже чверть сільського населення України. За рік збільшення доходів лише власних бюджетів об’єднаних громад зросли більш ніж втричі.  В цілому загальний фонд місцевих бюджетів збільшився вшестеро у порівнянні до бюджетів місцевих рад, які увійшли до складу об’єднаних громад».

«Наступного року об’єднані громади матимуть можливість використати близько 9 мільярдів гривень на важливі проекти – лікарні, дороги, котельні. Це те,  що дає перетворювати політику на технологію досягнення конкретних результатів, зрозумілих кожному», – зазначив Президент України.

Як повідомив на Форумі віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, Геннадій Зубко, 2017 рік має стати роком об’єднаних громад. «Ми бачимо, що в результаті фінансової децентралізації місцеві бюджети збільшились.  Але потрібно зробити так, щоб це відчули й звичайні родини: коли діти підуть в садок або школу, коли звертатимуться в лікарню або в орган місцевої влади за соціальною або адміністративною послугою – коли отримуватимуть якісну послугу»,  - сказав Геннадій Зубко.

«Наше завдання сьогодні – допомогти лідерам об’єднаних територіальних громад усім необхідним для того, щоб ефективно використати нові бюджетні та адміністративні повноваження», – заявив журналістам заступник голови фракції БПП Сергій Березенко.

Вибори, які відбулися 11 та 18 грудня до об’єднаних територіальних громад, завершили перший цикл виборів, які відбувалися у 2015-2016 роках. Станом на сьогодні, в Україні створено та функціонує 367 об’єднаних територіальних громад, в яких проживає близько 25% сільського населення України.

Загалом у результаті реформи децентралізації в Україні очікується створення 10 тисяч об’єднаних територіальних громад.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі