середа, 21 грудня 2016 р.

Захист від ракетно-ядерного та авіаційних ударів


Сучасні системи ПРО і ППО є не тільки невід'ємним елементом збереження безпеки цілих держав, що захищає їх від ворожої авіації і ракет, а й способом стримування. Від тактико-технічних характеристик ЗРК може залежати ефективність відбиття атаки і результат війни.

В окремих випадках наявність таких озброєнь може змусити будь-якого супротивника переглянути свої плани. Тому практично всі держави від малого до великого виділяють немало бюджетних коштів для такого захисту своїх територій. 

Європейсько-американський MEADS є зенітно-ракетним комплексом середнього радіусу дії

Склад зенітно-ракетних системи

Дивізіон системи MEADS складається з однієї штабної батареї і трьох вогневих батарей. Вогнева батарея буде включати один оперативно-тактичний пункт бойового управління (BMC4I), радіолокатор кругового огляду, дві РЛС супроводу цілей і наведення ракет, 6-12 ПУ і три транспортно-заряджаючі машини, що перевозять по 12 ракет кожна. Радіолокатор з фазованими антенними гратами може працювати як в нерухомому положенні, так і обертатися зі швидкістю 7,5 оборотів в хвилину. Багатофункціональні РЛС здатні здійснювати обертання на швидкостях 15-30 об / хв.

Батарея цього ЗРК здатна обстрілювати до 10 цілей одночасно (один комплекс російського С-400 - шість). Це відмінність пов'язана з наявністю в одній батареї відразу 2-х багатофункціональних РЛС.

Вогнева міць

Система MEADS здатна вести вогонь двома типами ракет: PAC-3 MSE і IRIS-T SL. Перша є модернізованою версією ракети PAC-3 і використовується в нових комплексах Patriot, друга - наземним варіантом німецької ракети класу "повітря-повітря" ближнього бою IRIS-T.

На одній пусковій установці буде розміщуватися 8 ракет PAC-3 MSE сдальностью120 км і поки невідома кількість IRIS-T SL, які зможуть замінити дорожчі PAC-3 для відбиття атак і знищення різних типів літальних апаратів, крилатих ракет і високоточної зброї на дальностях близько 30 км.

Висота ураження MEADS цілей становить 25 км. Мінімальна дальність пуску (для PAC-3 MSE) 3 км. Справжнім проривом для країн розробників MEADS става можливість вертикального пуску ракет, що дозволяє вести вогонь по цілі в секторі 360 градусів, хоча така технологія використовувалася СРСР ще в перших варіантах С-300 в кінці 60-х гроків. Ракети THAAD і Aegis мають можливості кінетичного перехоплення цілі. Здатність протистояти ракетній загрозі
MEADS можуть перехоплювати балістичні ракети середньої дальності до 1000 км, 

Мобільність. Система ППО / ПРО є мобільною і поки залишається лише гадати за який час можливо розгорнути MEADS. Відомо, що С-400 можуть бути приведені в стан бойової готовності з маршу всього за 5-10 хвилин. Їх можна транспортувати залізничним, повітряним, водним транспортом. Для екстреної доставки MEADS в театр військових дій будуть використовуватися літаки C-130 Hercules (США) і Airbus A400M (ЄС) .
США планує придбати 48 зенітно-ракетних комплексів, Німеччина - 24, а Італія - ​​9. У США вони повинні замінити "Patriot ", в Італії" Nike Hercules ", в Німеччині" Improved Hawk "і" Patriot ". Поки планується виробництво 81 комплексу, загальною вартістю (разом з розробкою 20 млрд. доларів). Однак ця цифра може змінюватися в міру подальших доробок і випробувань.

Висновок: Україна має розробляти свої власні зенітно-ракетні системи.

З відкритих джерел Internet
О. Майстренко


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі