пʼятниця, 16 грудня 2016 р.

Другий національний виноробний форум

Негативними факторами, що стримують розвиток виноробної галузі, є монополізація ринку винопродукції, припинення державної підтримки, складність отримання ліцензій, відсутність пільгових довгострокових кредитів, неадаптованість законодавчих актів до регламентів ЄС, відсутність преференцій вітчизняному виробнику. Такого висновку дійшли учасники Другого національного виноробного форуму, що відбувся у ТПП України за участю більш ніж 200 представників галузі, від невеликих господарств до лідерів ринку. Це доводить той факт, що галузь консолідована, здатна до конструктивної дискусії й активно працює над загальним вирішенням актуальних проблем ринку.

Практично всі виступаючі підтвердили, що нинішня акцизна політика призводить до деформації ринку, серйозних негативних наслідків, не враховує рівень доходів громадян, спричиняє спад виробництва. З огляду на те, що вино в європейській практиці є харчовим продуктом, прозвучала слушна пропозиція скасувати акцизну марку на тихі вина.

«Національний виноробний форум уже вдруге збирає учасників і представників уряду, щоб визначитися з пріоритетними напрямами розвитку галузі на найближче майбутнє. Питання залучення в галузь «довгих» грошей стоїть досить гостро. Це виробництво розтягнуто в часі, і винороби одного покоління плоди своєї роботи можуть і не побачити. Особливість галузі в тому, що у неї порівняно тривалий цикл виробництва. П'ять років потрібно тільки на створення винограднику та догляд за ним до вступу у товарне плодоношення. Тому важливим є питання залучення інвестицій на тривалий період. Міністерство доклало зусиль до імплементації законодавчих актів, що регулюють процес виробництва винограду та виноробної продукції. Це проекти «Про виноград і виноробну продукцію», «Про розсадництво багаторічних рослин». Скасовано ліцензію на право реалізації винопродукції з власних виноматеріалів. Для виробництва ординарних коньяків України визначено частку вітчизняних коньячних спиртів. Також на підтримку виноградарства та садівництва в бюджеті-2017 закладено 75 млн. грн. (чекаємо затвердження Верховною Радою)», - сказав міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

Актуальна і проблема з географічними позначеннями для вітчизняних виноробів. «Подальша дискусія між Україною та ЄС у рамках ЗВТ має активно продовжуватись для того, щоб у України була можливість зберегти свої традиційні географічні позначення», - підкреслив голова комітету підприємців агропромислового комплексу при ТПП України Олег Юхновський.

На думку учасників форуму, для підвищення конкурентоспроможності галузі необхідні: державна підтримка, створення програми розвитку площ під виноградними насадженнями, імплементація європейських регламентів, сприяння у розширенні географії поставок української винопродукції, фіксація орендних ставок за використання землі під багаторічними культурами, збереження пільгового режиму ПДВ, виважена прогнозована політика в питаннях акцизних зборів на алкогольні напої, створення спільного бренду «Українське вино» тощо.

За результатами форуму всі пропозиції будуть узагальнені та надіслані органам державної влади. 


Ігор Друженко 
Валерій Калініченко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі