середа, 30 листопада 2016 р.

Успішне завершення програми підтримки бюджету сектора ЄС в галузі транспорту сектор України

Назва: Підтримка реалізації транспортної стратегії України
Бюджет: 4415200 EUR
Країна: Україна
Терміни: квітень 2012 року - листопад 2016 року
Партнер: SYSTRA С.А.
Фінансування: ЄС

Загальна мета проекту полягала в наданні допомоги в реалізації національної транспортної стратегії України  в тому числі авіаційної, морської, автомобільної і залізниць, а також сприяння зміцненню співпраці між Україною і ЄС щодо вирішення пріоритетних завдань порядку денного асоціації та інші угоди, в транспортному секторі.

Зміст.
- Впровадження та моніторинг бюджетної підтримки операцій транспортного сектору (SBS):
- Надання допомоги в оцінці досягнень транспортного сектора по відношенню до показника SBS.
- Підтримка при здійсненні заходів по досягненню цілей, зазначених в SBS
Реалізація національної транспортної стратегії України та узгодження існуючих законів з ЄС з Aquis і відповідними міжнародними конвенціями:
- Підтримка моніторингу реалізації Стратегії транспорту.
- Допомога з вирівнюванням транспортного законодавства України до законодавства ЄС.
- Створення потенціалу в галузі планування транспортної інфраструктури і надання допомоги у виявленні та визначенні пріоритетності транспортної інфраструктури інвестиційних проектів:
- Створення транспортного моделювання і планування блоку в міністерстві інфраструктури і виявити слабкі місця в існуючій практиці, включаючи збір даних в транспортному секторі.
- Розробка методологій прогнозування руху, транспортного моделювання і планування і визначення проектів, оцінки, визначення пріоритетів і підготовки.
- Впровадження комп'ютерних засобів для моделювання руху і підготовка посібників з пріоритетності проектів і підготовки.
- Забезпечити всебічне навчання за рахунок застосування нових процедур і підготовки трубопроводу інвестиційних проектів

Європейський Союз оголосив про виплату 3-х траншів, щоб підтримати реформи децентралізації, транспорту і технічного нормування і стандартизації в Україні, на загальну суму 54 млн €. Частина цієї допомоги на загальну суму 25,9 млн € євро ЄС випущений в якості останнього траншу в рамках своєї програми підтримки для реалізації транспортної стратегії України.

30 листопада Міністерство інфраструктури та проект технічної допомоги ЄС «Підтримка реалізації транспортної стратегії України" (СТС) України" провели заключний семінар, щоб повідомити про досягнення програми SBS в транспортному секторі України.

Програма фінансується сектором бюджетної підтримки ЄС (SBS) в Україні і була розроблена з метою надання допомоги Україні в розробці та реалізації національної стратегії в галузі транспорту та сприяння широкомасштабним змінам в секторі. Програма зосереджена на п'яти ключових сферах співробітництва: інституційні реформи, безпека, розвиток інфраструктури, рух транспортних потоків, а також зміцнення адміністративного потенціалу. Реалізація програми здійснює позитивний вплив на економіку України, поєднавши весь сектор з договором-Україна ЄС про асоціацію. Важливо відзначити, що стратегія позитивно позначається на житті простих українців, забезпечуючи тим самим збільшення прав пасажирів, безпеки дорожнього руху, а також кращий зв'язок з сусідніми країнами Європейського союзу. Крім того, за допомогою прийняття кращих європейських практик, пропонує позитивні зміни, спрямовані на забезпечення прозорості управлінських рішень на всіх рівнях транспортного сектору в Україні, в тому числі шляхом прийняття конкурентних принципів найму та захисту прав працівників. Процес був підтриманий проектом технічної допомоги «Підтримка реалізації транспортної стратегії України на період до 2020 року».
У 2013 році € 26,5 млн, а в листопаді 2016 року € 25,9 млн було виплачено українському уряду додатково до реалізації програми SBS, в результаті чого загальна вартість допомоги є понад 52 млн €.
Філіп Буржель-Верньє, керівник групи по транспорту в Групі підтримки України Європейською комісією, сказав: "Транспорт є вирішальним фактором для українського економічного підйому, а також одним з ключових пріоритетів в співпраці транспортних мереж ЄС-Україна, модернізоване відповідно до сучасних і конкурентних засад, безперебійне функціонування мультимодальних логістичних ланцюжків має важливе значення для відповіді на потреби громадян і бізнесу, а також для покращення відносин між Україною та ЄС шляхом реалізації Угоди про асоціацію. успішне завершення проекту STS є важливою віхою в досягненні тіснішої інтеграції наших відповідних транспортних систем і ринків, а також в підтримці наше спільне прагнення до зміцнення економічних і культурних зв'язків ".

О. Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі