неділя, 27 листопада 2016 р.

Церемонія нагородження «Рівність і Взаємоповага» за сприяння залученню жінок до політики

Міжнародний центр перспективних досліджень та фонд "Рівність та взаємоповага" провели церемонію нагородження політичних партій, народних депутатів, політиків та громадських активістів відзнакою «Рівність і Взаємоповага» за сприяння залученню жінок до політики.

Події останніх трьох років в Україні запустили глибинні соціально-політичні зміни в країні, що позитивно впливають на можливості реалізації жінок у політичній сфері.Зокрема, початок трансформації політичної системи від олігархічного до демократичного типу відкриває нові соціальні ліфти для нових акторів у політичному житті, передусім жінок, та актуалізує питання ґендерної рівності у політичних партіях. Разом з тим, часткова переорієнтація маскулінного дискурсу у військову сферу відкриває нові можливості для жінок щодо реалізації у політичній сфері як більш безпечній. І хоча 30% гендерна квота не перетворилася на 30% представництво жінок у парламенті та місцевих радах, під час останніх парламентських та місцевих виборів політичним партіям і акторам стало зрозуміло, що гендерні питання вже не вдасться ігнорувати.

Номінантами відзнаки стали представники керівних органів політичних партій, народні депутати та депутатки України, члени та членкині Міжфракційного депутатського об'єднання сприяння ґендерній рівності «Рівні можливості, представники Громадської ради з гендерних питань, політичні експерти та експертки.

Відзнаки «Рівність і Взаємоповага» отримали:
Ірина ГЕРАЩЕНКО -Перший заступник Голови Верховної Ради України
Ірина ЛУЦЕНКО - Заступник голови депутатської фракції ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ»
Оксана ПРОДАН - Заступник голови депутатської фракції ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ»
Сергій ЛЕЩЕНКО - Член депутатської фракції ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ»
Лев ПІДЛІСЕЦЬКИЙ - Член депутатської фракції Політичної партії «Об'єднання «САМОПОМІЧ»
Олена КОНДРАТЮК - Член депутатської фракції Політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»
Світлана ВОЙЦЕХОВСЬКА - Політична партія «Народний Фронт»
Ольга АЙВАЗОВСЬКА - Координатор Громадянської мережі ОПОРА
Олена СУСЛОВА - Голова правління Інформаційно-консультативного жіночого центру
Віра САВЧЕНКО - Громадський діяч
Ольга НЕМАНЕЖИНА - Керівник Ради жіночих ініціатив Політичної партії «Сила Людей»
Христина ГОЛИНСЬКА - Голова організації «Демократичний альянс для жінок»

Вірджинія ДРОНОВА - Міжнародний секретар ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ»

Як співголови МДО "Рівні можливості" Ірина Луценко та Олена Кондратюк, наголосили на важливості та актуальності гендерних питань, а також представили власний досвід. Партія Об’єднання «Самопоміч», яка отримала відзнаку за успіхи у виконанні гендерної квоти на парламентському представляв Лев Підлісецький, відзначивши необхідність і іншим партіям сприяти активному залученню жінок до політики.  

Головним підсумком стали саме ті позитивні зміни, якими і  парламентарі, і депутати та депутатки місцевих рад, партії, громадянське суспільство спільно сприяли у сфері гендерної рівності та зробили свій внесок у справу гендерної демократії в Україні.

Дмитро Нагорний

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі