субота, 26 листопада 2016 р.

Переможці 2016 року ADAMI премії Медіа

Журналісти з Грузії, Молдови та України були удостоєні премії ADAMI Медіа за культурне розмаїття в Східній Європі, на гала-церемонії в столиці України Києві, 24 листопада Це друге видання премії ADAMI Медіа; нею нагороджують видатні фільми, відео і веб-сайти зі Східної Європи та Південного Кавказу, які сприяють різноманітності і мирному співіснуванню. 12 фільмів і проекти були висунуті міжнародним журі, з яких п'ять отримав приз.
 
2016 гала відбувся під патронажем Турбйорна Ягланда, генерального секретаря Ради Європи, і Дуньї Міятович, представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації, яка представила ADAMI Медіа Премію за "Інформацію" (неігрову) на гала. Пані Міятович сказала: "Цей приз ставить акцент на важливості вільних ЗМІ в регіоні і важливу роль, яку вони відіграють в справі інформування людей з питань, що становлять суспільний інтерес, не в останню чергу з інтеграції та культурного розмаїття».
Лауреатом премії ADAMI Медіа "Інформація" (неігрова) став фільм "Заборонені друзі", вироблені Чай Хана((Грузія). Ця історія двох жінок, що живуть в Тбілісі досліджує проблеми з якими вони стикаються через їх нетрадиційну дружбу: одна вірменка, а інша з Азербайджану.
 
ADAMI Медіа Приз для новин та короткого неігрового кіно було дано серіалу "Іноземець" на СТБ Дмитра Литвиненка (Україна), про західних підприємців, які вже створених підприємств в Україні, а також їх зусиль по інтеграції.
 
ADAMI Інтернет Премією для веб-відео було нагороджено Тако Робакідзе (Грузія), "Погляду поверх заголовку". Це мультимедійне відео прагне протистояти стереотипам, що оточують Панкіську ущелину Грузії, показавши повсякденне життя простих людей Панкісі.
 
Сайт "My Angle" Джордж Гогуа (Грузія) отримав приз ADAMI Онлайн Премію для веб-сторінок. Сайт являє собою мережеву платформу для журналістів з Вірменії, Азербайджану та Грузії.

І ADAMI Медіа Премія для молоді була присуджена Наталії Сергєєві (Молдова), за фільм "Generation Emigration", який транслюється на ТБ Молдова. Фільм досліджує феномен масової еміграції молоді з Молдови.
 
ADAMI представив нову нагороду, приз ADAMI стипендію / ARTE, в рамках співпраці ADAMI з культурним телеканалом франко-німецька ARTE. Вступний приз був даний номінантці Маріта Тевзадзе (Грузія), яка проведе один місяць спілкування працюючи з командою АРТЕ Journal в Страсбурзі.
 
Крім призерів, ADAMI удостоїв спеціальної згадки для веб-відео для інтерактивного відео "Що таке Ненависть мови?" Від Ігоря Назаренка / mediakritika.by, з Білорусі. Це перша білоруська продукція яка отримала згадку від Адамі.
 
Спеціальну згадку новин і коротких неігрового було дано повідомляти новини "Драстамат проти Айкандухт: Битва у будинку", Артака Варданяна з Вірменії. Ця незвичайна виборча історія чоловіка і дружини один проти одного на місцевих виборах дає новий погляд на питання толерантності в гендерних ролях і політиці.
 
ADAMI Медіа Приз за культурне розмаїття в Східній Європі став можливим завдяки підтримці наших спонсорів Федеральне міністерство закордонних справ (Німеччина), і ProCredit Holding (Німеччина).

Олександр Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі