четвер, 20 жовтня 2016 р.

Розвиток сільського господарства України - орієнтація на цілі сталого розвитку ООН

В медіацентрі компанії "Agrogeneration" відбувся круглий стіл:  Розвиток сільського господарства України - орієнтація на цілі сталого розвитку ООН.
Учасники:
Михайло Малков, Міжнародний консультант FAOОльга Трофімцева, Заступник міністра аграрної політики і продовольства України з питань евроітеграцііКаролін Спаанс, Радник з питань сільського господарство Посольства Королівства НідерландівДжон Шморгун, Президент AGROGENERATIONОлена Дерев'янко, Віце-президент групи DCH, віце-президент української PR-лігиДмитро Титаренко, Генеральний менеджер АГРОПОРТ. 
DCH і команда AGROPORT організували дискусію про майбутнє українського агросектора в контексті цілей ООН®
20-22 жовтня в Харківському міжнародному аеропорту пройде IV Міжнародний аграрний форум AGROPORT www.agroport.ua  
Учасники круглого столу наголосили найважливішу роль, яку сільське господарство відіграє в завданню нагодувати населення планети. Також йшлося про те, що сільське господарство не тільки виробляє продукти харчування для населення країни і але є чинником, що об'єднує життєзабезпечуючі функції держави. А тому роль АПК необхідно розглядати не тільки з економічної позиції, але також - і в соціальному, політичному і екологічному аспектах.Так, Михайло Малков, міжнародний консультант FAO (Продовольча і сільськогосподарська організація ООН), зазначив інтегральну роль АПК і повідомив, що влітку цього року FАО вперше підписала Рамкову Угоду з Україною. Документ позначає основні напрямки співпраці між Організацією та державою і заснований на «Єдиній комплексній стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій України», Програмі «3 + 5», заявленій Міністром Т. В. Кутовим, і вперше прив'язаній до Цілей Сталого розвитку ООН. На Національному заході АГРОПОРТ, робота буде представлена ​​доповідями на сесіях стратегічного форуму. Також розраховується, що проблема глобальних змін клімату буде підтримана командою АГРОПОРТ, і ця тема ляже в основу проведення наступного форуму, який пройде в 2017 році .У свою чергу, Ольга Трофімцева, заступник міністра агрополітики та продовольства України з питань євроінтеграції, зробила акцент на тому, що аграрний сектор є глобальне явище, що виходить далеко за рамки виробництва і переробки сировини. Агросектор вимагає стратегічного і комплексного підходу, що включає державну підтримку, реформу земельного ринку, приватизаційні питання, диверсифікацію виробництва, безпеку і якість продукції, захист навколишнього середовища. «Політика Міністерства АПК України та Стратегія розвитку« 3 + 5 »базуються на тому, що Україна залишається на сьогоднішній день однією з найперспективніших країн-експортерів сільськогосподарської продукції. Ми розуміємо, що глобальні проблеми зміни клімату, питання продовольчої безпеки - з усім цим нам доведеться зіткнутися дуже скоро. Такі заходи, дискусії та обговорення допомагають нам не втратити глобальний погляд на тлі тих проблем, з якими нам доводиться стикатися щодня », - підкреслила Ольга Трофімцева.Каролін Спаанс, радник з питань сільського господарство Посольства Королівства Нідерландів, наголосила на важливості сталого сільгоспвиробництва в умовах зростання населення світу і змін клімату. Вона також говорила про співпрацю з Україною в сфері інновацій, технологій, біоенергетики, мінімізації продовольчих відходів і споживання води.
 
Віце-президент групи DCH Олена Дерев'янко перевела дискусію на рівень конкретної мікроекономіки - на прикладах активності компанії Олександра Ярославського на аграрному напрямку. «Аграрно-промисловий комплекс України - один з факторів глобальної конкуренції України в усьому світі. Міжнародне реноме України - це перш за все результат зусиль на всіх рівнях: державному, міжнародному, мікроекономічному. DCH на своєму рівні вже третій рік в якості стратегічного партнера підтримує форум АГРОПОРТ як захід, синхронізуючий нашу дійсність з глобальними цілями ООН. Ми хочемо показати цим, що не дивлячись на всі складнощі, які зараз відчуває Україна, тут можна вести і розвивати бізнес і тут є реальні приклади успіху, на які можна орієнтуватися », - зазначила Олена Дерев'янко.Безпосередньо про завдання та особливості харківського Агропорта 2016 розповів Дмитро Титаренко, генеральний менеджер форуму. «З 2014 року АГРОПОРТ нагадує світові на глобальній карті ООН не тільки про існування України як однієї з країни-лідерів з експорту сільгосппродукції, а й намагається підтримувати поточну стратегію ФАО, яка заявлена ​​світової громадськості в рамках кожного року. Ми знайшли свою місію і вирішуємо завдання наших партнерів і учасників шляхом адаптації щорічної генеральної лінії ФАО в адаптування особливостей цієї тематики для кожного регіону, де проводиться АГРОПОРТ. Червоною ниткою в цьому році і у Львові, і в Харкові проходить тема вирощування зернобобових, оскільки 2016 рік оголошено Міжнародним роком цих культур. Але Стратегічний форум «Інвестиції в якість», який відкриє АГРОПОРТ 2016, має більш широкий діапазон, що охоплює питання фінансів, контролю якості та експорту сільгосппродукції. Рівень заходи в цьому році в порівнянні з попередніми помітно вище: більше 300 учасників з 16 країн світу, збільшення експозиції виставки обладнання на 50%, збільшення бюджету самого заходу виключно за рахунок залучення бізнес-орієнтованого виробника. З метою популяризації теми зернобобових в рамках АГРОПОРТ пройде масштабний кулінарний конкурс, на який як голова міжнародного журі в Харків приїде президент Всесвітньої кулінарної асоціації Томас А. гуглери », - розповів Дмитро Титаренко.Розмова професіоналів в Києві став хорошою смисловий підведенням до аграрного форуму в Харкові, де всі учасники круглого столу скоро зустрінуться знову.Оксана БатирНемає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі