пʼятниця, 21 жовтня 2016 р.

20 ЖОВТНЯ В УКРАЇНІ ПРОЙШЛА ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДВОХ РЕЛІЗІВ ВІСКІ ВАРТІСТЮ ПОНАД МІЛЬЙОН ГРИВЕНЬ КОЖЕН

Захід об'єднав фінал фотопроекту "Balvenie долі", презентацію колекції The Balvenie DCS Compendium Chapter 1 і The Balvenie 50 YO - двох релізів колекційного віскі вартістю понад 1 млн гривень кожен.

Фотопроект "Balvenie долі" розповідає історії майстрів високого класу - людей, які в століття технологій зберігають старовинні традиції і шанують цінність ремесла. Бренд шотландського віскі The Balvenie, єдиного, де ручна праця використовується на кожному етапі виробництва, і Buro 24/7 ініціювали проект з
Катерина Самокіш
метою розповісти про унікальні речі, які виробляються сьогодні вручну, і про ще більш унікальних майстрів, які стоять за ними. Протягом півроку на сайті Buro247.ua були опубліковані чотири фотоісторії авторства Олега Яцури, кожна з яких розповідає про майстрів з України та зарубіжжя. Героєм першої став Сергій Семенов, засновник бренду WOODSTOCK Guitars. Другим - Джанлука Ісайя, онук засновника і глава преміального чоловічого бренду ISAIA Napoli. Третій герой - скульптор Вахан Авакян, засновник бренду VAHAN AVAKIAN. Четвертим героєм стала Катерина Самокиш, дизайнер і співзасновник бренду прикрас SAMOKISH.

 В рамках підведення підсумків проекту була проведена презентація The Balvenie DCS Compendium і віскі 50-ти річної витримки The Balvenie 50 YO. Гостям про унікальні релізах розповів бренд-амбасадор The Balvenie в країнах СНД Дмитро Черкашин.

Дмитро Черкашин
У колекцію The Balvenie DCS Compendium, що стала вінцем 53-річної кар'єри шотландського молт майстра Девіда Стюарта увійшли 25 унікальних релізів. Її супроводжує книга авторства Самуеля Сіммонса, близького друга Девіда. Колекція поділена на п'ять «глав» - кожна представлена ​​набором з п'яти пляшок, які ілюструють зміст глави книги. Глави присвячені певному десятиріччю, починаючи з 60-х років і закінчуючи 00-ми, і мають свої назви: «Стиль дістіллер», «Вплив дуба», «Секрети витримки», «В очікуванні несподіваного» і «Поблажливість майстра».

The Balvenie DCS Compendium Chapter 1 була випущена в жовтні 2015 року та включає рідкісні релізи з бочок з-під американського дуба: 46-річний The Balvenie (1968), 37-річний The Balvenie (1978), 30-річний The Balvenie (1985) , 17-річний The Balvenie (1997) і The Balvenie 9-річної витримки (2005). Перехід від вікового, 46-ти річного, до наймолодшого, 9-ти річного віскі, символізує розвиток дістіллер і смакових якостей напою протягом п'яти десятиліть. Набір представлений в кейсі з горіха і латуні, зробленому вручну шотландським ремісником Семом Чіннері. Кожен має порядковий номер - від 1 до 50.
Другим не менш унікальним релізом колекційного віскі, представленим на заході, став The Balvenie 50 YO, старт продажів якого був приурочений 50-річного ювілею роботи Девіда Стюарта на дістіллерії в 2012 році.

28 травня 1963 року Девід Стюарт наповнив солодовим спиртом однієї рецептури дві хересні бочки з європейського дуба і залишив дозрівати на складі №24, куди поміщаються найбільш цінні сорти. Рівно через півстоліття, віскі з бочок №4567 і №4570, що вийшов однаково складним, але абсолютно різним за смаковими характеристиками, був розлитий в 259 пляшок. Скотч розливається в пляшки ручної роботи безпосередньо на дістіллер, кожну прикрашає вінтажна етикетка з порядковим номером і підписом Девіда Стюарта. Пляшка поміщається в дерев'яний тубус, виконаний з 49 кілець семи порід дерева, що росте в регіоні The Balvenie, і одного мідного, який символізує саму дістіллер.

"Протягом півроку ми, в Україні і в декількох країнах СНД, розповідали історії майстрів високого класу, тих, хто сьогодні робить унікальні вироби своїми руками. Ми, як ніхто краще, розуміємо важливість збереження і розвитку ремесел, адже віскі The Balvenie - це самий рукотворний віскі в світі. Завдяки праці майстрів дістіллер і самого Девіда, кожен новий реліз віскі The Balvenie отримує ще більш багатий смак. The Balvenie DCS Compendium і The Balvenie 50 YO - кращі тому докази "- говорить Дмитро Черкашин, бренд-амбасадор The Balvenie в країнах СНД.

На думку експертів, будь-яка з «глав» The Balvenie DCS Compendium, які будуть виходити щорічно аж до 2019 року, є одним з найбільш прибуткових видів інвестицій, адже ціна цих алкогольних раритетів буде тільки рости. Сьогодні вартість The Balvenie DCS Compendium Chapter 1 становить понад 1 млн гривень, а обсягу віскі, супутнього цьому розділі, вистачило лише на 50 "кейсів". Вже зараз з колекцією можна познайомитися в київському магазині GoodWine.

Вартість пляшки The Balvenie 50 YO - мільйон гривень. Як і The Balvenie DCS Compendium, в Україні The Balvenie 50 YO з бочки №4567 представлений в єдиному екземплярі. На сьогоднішній день, це найдорожчий віскі в світовому рітейлі, і він ексклюзивно представлений в київському Le Silpo.

Девід Стюарт - молт майстер дістіллер The Balvenie, один з кращих фахівців в Шотландії. У 1962 році Девід Чарльз Стюарт поповнив ряди співробітників підприємства в віці 17 років, ставши помічником, а в 1974 отримав посаду майстра дістіллерії The Balvenie. На сьогоднішній день Девід є одним з 12 молт майстрів в шотландської віскі-індустрії, а знання, талант і досвід у виробництві віскі зводять його в ранг фігури воістину легендарної. У 2012 році Девід зазначив 50-річний ювілей роботи на дістіллерії The Balvenie, випустивши ексклюзивний реліз віскі The Balvenie Fifty. А влітку 2016 Королева Єлизавета II вручила йому орден кавалера Британської імперії за заслуги в індустрії шотландського віскі.

Дістіллер The Balvenie є частиною сімейної компанії William Grant & Sons. William Grant & Sons Ltd - незалежне шотландське сімейне підприємство з виробництва віскі та інших категорій міцних напоїв. Компанія була заснована в 1887 р Вільямом Грантом і в даний час управляється нащадками засновника. Компанія є лідером сегменту виробників шотландського віскі з тих, які продовжують традиції сімейного бізнесу.

О. Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі