вівторок, 11 жовтня 2016 р.

Прес-конференція нового посла ЄС в Україні Х'юга Мінгареллі

10 жовтня 2016 року новий посол ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі дав прес-конференцію в Києві. Їм було заявлено про чергову підтримки зусиль України. Мінгареллі сказав, що Україна семимильними кроками рухається до демократії:
В Україні зараз існує дуже активне громадянське суспільство, яке не боїться критикувати владу чи ставить під сумнів її рішення. Про це на прес-конференції в понеділок заявив новий глава представництва ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі.
"За останні кілька років український народ зробив безповоротні зміни. Україна - відкрите демократичне суспільство", - сказав він.
При цьому він підкреслив, що в Україні поки що не все чудово, адже, "як і в будь-якому суспільстві, є люди з власними інтересами, які намагаються протистояти руху до більшої демократії, більшої відкритості, більшої рівності для громадян".
Потрібно швидше і ретельніше займатися реформами і боротьбою з корупцією.
Новий глава представництва ЄС в Україні Х'ю Мінгареллі під час прес-конференції в понеділок у Києві приділив особливу увагу українському суспільству.
"Ми бачили погіршення умов життя. Значна частина населення України живе в дуже складних обставинах. Нам необхідно зробити все можливе, щоб найбільш чутливий сегмент населення зміг отримати переваги від економічного зростання. Це потребує сильної політичної волі, тому що в ринковій економіці це не виникає спонтанно ", - сказав він.
Посол зазначив, що ЄС готовий поділитися своїм досвідом щодо побудови соціальної ринкової економіки, де найчутливіші верстви населення отримують підтримку уряду, підтримку державних інституцій та іноземних донорів.
"Ми готові поділитися нашим досвідом щодо забезпечення економічного зростання, так як вам потрібне економічне зростання для створення нових робочих місць", - заявив Мінгареллі.

 Представництво Європейського Союзу в Україні очікує продовження реформ у країні у сферах економіки, юстиції, соціального забезпечення.

"Я уже 6 тижнів в Україні, які я використав для зустрічей з політиками, активістами, представниками бізнесу. Я відчуваю себе у країні, яка рухається у напрямку створення демократичного та відкритого суспільства", - сказав Мінгареллі.

"Моє відчуття дуже позитивне, оскільки я вважаю, що за останні два роки і попередній уряд Яценюка, і нинішній уряд Гройсмана змогли досягти значних результатів. Вони змогли стабілізувати макрофінансову ситуацію. Я не знаю багато країн, де бюджетний дефіцит було скорочено з 11% до 3%", - додав він.

Мінгареллі відзначив, що попри досягнутий прогрес, необхідно працювати над структурними реформами, починаючи від пенсійної реформи, "яка на думку багатьох спостерігачів, не є достатньо життєздатною".

Він також наголосив на необхідності провести відкриту приватизацію, реформувати управління державними підприємствами, енергетичний сектор та очистити банківську систему.

Мінгареллі зазначив, що в Україні були створені і розпочали роботу антикорупційні органи, однак необхідно провести судову реформу.

Підготував О. Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі