середа, 14 вересня 2016 р.

Підписано першу InnovFin угоду між Європейським інвестиційним фондом (EIF) та ProCredit Bank JSC в Україні.

Семінар «Supporting Innovation in Ukraine» відбувся 13 вересня у столичному Готелі «Hyatt Regency»

У рамках заходу було підписано першу InnovFin угоду між Європейським інвестиційним фондом (EIF) та ProCredit Bank JSC в Україні. Угода розрахована на 2 роки та передбачає надання гарантованих ЄС кредитів для малого та середнього бізнесу на загальну суму в 50 млн євро. Програма Європейського інвестиційного банку спрямована на підтримку інноваційного малого та середнього бізнесу.

На семінарі презентували фінансові продукти та інструменти Групи ЄІБ, що є доступними для інноваційних компаній України та інших країн-учасниць програми ЄС «Горизонт 2020».

«Міністерство освіти і науки, Міністерство фінансів, Міністерство економічного розвитку та торгівлі мають бути об’єднані ідеєю підтримки інноваторів, зміцнення зв’язку між дослідженнями та бізнесом, ширшого залучення України як до рамкової програми «Горизонт 2020», так і до інших ініціатив та проектів Європейського Союзу, які є доступними для України», - підкреслила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

На заході також виступав заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха та директор департаменту інновацій та трансферу технологій МОН Віктор Шовкалюк. Вони презентували учасникам заходу основні напрямки політики України щодо інновацій.

Захід  проходив за підтримки Європейського інвестиційного банку, Міністерства освіти і науки України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, а також асоціації «Digital Ukraine».

Захід був присвячений підтримці інноваційного середовища в Україні та ширшого залучення українських малих та середніх підприємств, банків, науково-дослідницьких інститутів та університетів до участі у рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020».

Довідково: Європейський інвестиційний фонд (англ. European Investment Fund, EIF) -  створений 1994 року для фінансування інвестицій у малі й середні підприємства (МСП). Головний акціонер Європейського інвестиційного фонду (ЄІФ) -  Європейський інвестиційний банк. Європейський інвестиційний фонд працює з малими й середніми підприємствами не безпосередньо, а через фінансових посередників; його діяльність зосереджена в галузі ризикового капіталу та надання гарантій. Європейський інвестиційний фонд інвестує малі та середні підприємства в межах Європейського Союзу та у країнах-кандидатах.

Завдяки статусу асоційованого члена програми «Горизонт 2020» Україна отримала доступ до інструментів фінансування малих та середніх підприємств, а також до так званого risk finance для підтримки найбільш сміливих підприємницьких ідей. 

Фінансування за програмою InnovFin зможуть отримати малі та середні підприємства (менше 500 співробітників), які інвестують в дослідження та інновації. Термін дії програми - 2 роки.

"ЄІБ компенсує до 50% витрат інвестиційних витрат компаній. Дуже важливо, щоб українські інноваційні розробки та їх автори могли розвиватися в Україні", - заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

"Ми вважаємо, що за останні два роки в процесі реформування в Україні було зроблено набагато більше, ніж за попередні 23 роки. Але ми також вважаємо, що вам необхідно прискоритися, і готові ділитися з вами як досвідом політичних змін, так і побудови ринкової економіки", - сказав посол Євросоюзу в Україні Хьюг Мінгареллі.

Нагадаємо, аналогічні програми вже працюють у восьми країнах Східної і Західної Європи.

Валерій Калініченко


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі