понеділок, 18 липня 2016 р.

Молодіжний Безпековий Форум Young UA 2016


З 10 по 16 липня 2016 року проходив Молодіжний Безпековий Форум Young UA 2016, що проводився в рамках Програми Професійної Підготовки Україна-НАТО при Офісі Зв’язку НАТО в Україні, за підтримки Міністерства молоді та спорту України, в партнерстві з громадською організацією «Ліга інтернів», Всеукраїнською асоціацією молодіжного співробітництва «Альтернатива-В» та Всеукраїнською молодіжною організацією «Європейська молодь України».
Young UA Security Forum 2016 зібрав понад 100 учасників із 17 країн світу, зокрема, із  США, Канади, Німеччини, Швеції, Нідерландів, Польщі, Туреччини, Грузії тощо.
До участі в якості спікерів були запрошені поважні гості - представники штаб-квартири НАТО, міжнародних організацій та посольств, науковці та професори європейських університетів. Серед них:
-       Голова Офісу Зв'язку НАТО в Україні Александер Вінніков;
-       Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов;
-       Посол Литовської Республіки Марюс Януконіс;
-       Представник Офісу Зв'язку НАТО в Україні, полковник-лейтенант Ове-Уруп Мадсен;
-    Викладач Інституту Міжнародних Відносин та Політичних Наук при Вільнюському університеті  др. Девідас Шлєкіс;
-       Викладач Берлінського Інституту Міжнародної Безпеки др. Маґдалена Кірхнер;
-     Спеціальний Радник з питань безпеки від Великобританії при Міністерстві оборони України Філ Джонс;
-      Представник Європейського Центру Досліджень Питань Безпеки ім. Дж. Маршалла др. Себастьян фон Мюнхов;
-        Президент YATA (Youth Atlantic Treaty Assosiation) Франциско Салао Коста;
-    Представник неурядової громадської організації Maidan of Foreign Affairs Олексій Куропятник.
Якщо ж говорити про учасників Форуму, то це були представники різноманітних міжнародних та українських неурядових організацій, студенти, молоді науковці, журналісти та військові. Всі вони взяли участь в обговоренні нових викликів та загроз, що зараз постали перед Україною та світом. Офіційною мовою Форуму була англійська. Форум відбувався у формі лекцій, питань-відповідей, дискусій, воркшопів та рольових ігор. Організатори та волонтери Форуму старалися, щоб кожен учасник був якомога більше залучений в дискусії, і міг висловити свої ідеї стосовно вирішення тих або інших міжнародних проблем.
Загалом же під час конференції учасники змогли обмінятися між собою досвідом, знаннями та ідеями, поглибили свої знання у сфері міжнародних відносин, політики, безпеки та оборони, взяли участь у дискусіях, покращили розуміння необхідності якнайшвидшого впровадження реформ в Україні, обговорили низку політичних та культурних питань, таких як гибрідні та інформаційні війни, гендерна рівність, національна безпека та міжнародне співробітництво. Напрацювали проекти рішень різних міжнародних безпекових проблем, осягнули всю важливість та актуальність глобальних викликів. Тільки під час Форуму Young UA 2016 в світі відбулося дві надзвичайно важливі події: кривавий теракт у Ніцці та спроба державного перевороту в Туреччині.
Таким чином, Молодіжний Безпековий Форум НАТО Young UA 2016 в черговий раз засвідчив неухильний курс України на європейську та євроатлантичну інтеграцію і продемонстрував активну підтримку нашої країни з боку Північноатлантичного Альянсу. Інвестуючи в освітній розвиток молоді, НАТО показує стратегічне мислення, адже саме ці люди вже зовсім скоро будуть приймати рішення, які визначатимуть долю не лише України, а і всього світу.
Ю. Юліанова

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі