пʼятниця, 15 липня 2016 р.

День взяття Бастилії

14 липня Франція відзначала головне національне свято - День взяття Бастилії, який фактично є Днем незалежності країни.
Взяття Бастилії вважається початком Великої французької революції.
Офіційно свято було встановлено в 1880 році. З тих пір штурм фортеці вважається символом згоди і єднання французької нації, а День взяття Бастилії фактично є Днем незалежності країни.
Бастилія - ​​фортеця, яка перебувала в передмісті Сен-Антуан, на заході Парижа, була побудована в кінці XIV століття, як фортифікаційна споруда для захисту французької столиці від атак англійців і виконувала цю функцію до XVII століття, коли вона була перетворена в тюрму для «особливих »злочинців, політичних опонентів і шпигунів.
Серед в'язнів Бастилії було чимало видатних особистостей Франції: письменник-мораліст Франсуа де Ларошфуко, драматург П'єр Бомарше, двічі в'язнем Бастилії був філософ Франсуа-Марі Аруе де Вольтер. Для багатьох французів фортеця стала символом всевладдя і деспотизму королів.
В кінці XVIII століття 17 червня 1789 року депутати третього стану Генеральних штатів, які представляли найнижчі верстви населення і духовенство, проголосили себе Національними зборами і закликали до прийняття конституції.
Поштовхом для облоги Бастилії стали чутки про рішення короля розігнати Збори, а також зміщення з поста державного контролера фінансів реформатора Жака Неккера. Обурені парижани вийшли на вулиці. 11 липня стало відомо про концентрацію королівських військ під Парижем. 14 липня 1789 року парижани, які вирішили чинити опір військам, рушили до Бастилії в надії заволодіти зброєю, що там зберігалося.
Цікаво, що на той момент у фортеці знаходилися лише сім в'язнів, а гарнізон Бастилії налічував трохи більше 100 осіб. Штурм фортеці тривав чотири години. Після взяття Бастилії Людовик XVI відновив на посаді Неккера і відвів війська від Парижа. Городяни тріумфували.
Після 14 липня Паризький муніципалітет ухвалив рішення про знесення Бастилії. Протягом наступних трьох років фортеця була розібрана. Зараз на місці знесеної фортеці знаходиться площа Бастилії. У центрі площі височіє Липнева колона, яка була встановлена ​​в пам'ять про події Липневої революції 1830 року, в результаті якої абсолютна монархія Карла X була повалена, і на зміну їй прийшла конституційна монархія на чолі з королем-громадянином Луї-Філіпом.
На честь національного свята, що відзначається 14 липня, Французьке посольство в Україні влаштувало офіційний прийом в "Мистецькому арсеналі".
На запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Українв Ізабель Дюмон відгукнулися українські політики і бізнесмени. Висловили свою повагу Ірина Геращенко, Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Валерій Миронов і Олексій Гончаренко. 

На жаль, коли в Ніцці городяни масово відзначали День взяття Бастилії, страшний теракт стався на одній з центральних вулиць Ніцци ввечері 14 липня, коли терорист на вантажівці протаранив натовп, а потім відкрив вогонь по людям з автоматичної зброї. Під час святкування Дня Бастилії загинули 60 людей, близько 100 поранені. 

В. Гладенко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі