неділя, 7 лютого 2016 р.

Економіст розповів, як НБУ припустився помилки і зростання курсу долара

Як повідомило Facenews, Національний банк України (НБУ) може тримати в потрібних межах курс гривні по відношенню до долара США, якщо регулятор вчасно вилучає у банків надлишки гривні на кореспондуючих рахунках.

Таку думку висловив економіст Олександр Охріменко.

Він нагадав, що 14 січня 2016 року в Україні різко зріс курс долара США до 25-26 гривень з 24.

«Нацбанк повинен стежити, регулювати, щоб залишки на коррахунках - готівка і безготівка - були великими, НБУ повинен вчасно вилучати надлишки, щоб не було зайвої гривні. Тому що, якщо багато вільної гривні, мало валюти, Нацбанк зобов'язаний не допускати такої ситуації. 14 січня 2016 року на коррахунках банків залишалося 46 млрд гривень - це багато, 40 млрд - уже сяк-так, але краще 36 млрд грн », - описав ситуацію Охріменко.

Він пояснив також, що якщо НБУ втратив момент і обсяг гривні на коррахунках став значно більше, це збільшує обсяги операцій на міжбанку. Така ситуація провокує девальвацію гривні.

«Залишок на коррахунках - це ті гроші, які банки і юрособи можуть витратити на купівлю валюти. Якщо залишки на кореспондентських рахунках банків зросли, а обсяг валюти ні, то буде девальвація », - сказав експерт.

Охріменко також нагадав, що НБУ може і зобов'язаний впливати на процеси девальвації. Будь-які помилки регулятора в цьому процесі провокують зростання курсу долара в Україні.

«У січні, коли курс долара злетів, коли...НБУ... допустив, щоб залишки на коррахунках банків становили 46 мільярдів. Пам'ятаєте, курс відразу виріс? Не треба було робити таке, як НБУ, який не перевірив, не вжив заходів », - підкреслив експерт.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі