пʼятниця, 29 січня 2016 р.

УКРАЇНА ТА ФРАНЦІЯ ОБГОВОРИЛИ СПІВПРАЦЮ У ЯДЕРНІЙ ЕНЕРГЕТИЦІ

За ініціативи посольства Франції в Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки під головуванням першого заступника голови Комітету Верховної Ради України Олександра Домбровського 28 січня відбулась нарада в якій прийняли участь НАЕК «Енергоатом», Держатомрегулювання України, повноважні особи Посольства Франції та працівники секретаріату Комітету. На нараді було обговорено актуальні питання розвитку атомної енергетики України, а також напрями поширення співпраці України та Франції у цій галузі, зокрема з огляду на необхідність розвитку атомної енергетики як низьковуглецевого джерела на виконання вимог нової глобальної кліматичної угоди. Про це повідомила прес-служба "Енергоатому"

Під час зустрічі було наголошено, що посилення взаємодії між Україною та Францією в атомній галузі позитивно вплине на скорочення присутності Російської Федерації в Україні.

Нарада відбулася у Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки під головуванням першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександра Домбровського. У ній взяли участь Фредерік де Туше, перший радник Посла Франції в Україні, Вінсент Фалькоз, економічний радник Посольства, а також Олександр Горбачев, радник з питань атомної енергетики країн СНД. Українську сторону представляли голова Державної інспекції ядерного регулювання України Сергій Божко, віце-президент НАЕК «Енергоатом» Володимир Пишний  і Костянтин Запайщиков, радник президента Компанії.

Зокрема, Посольство Франції запропонувало профільному Комітету ВР парламентське партнерство в сфері атомної енергетики з метою вивчення досвіду Франції з імплементації директив ЄС та французького законодавства в сфері атомної енергетики.

Також було обговорено можливості спільної участі у вирішенні питань глобальної ядерної безпеки, що важливо у контексті здійснення «постфукусімських» заходів на українських та світових АЕС.

Зі свого боку Олександр Домбровський запросив представників французької сторони на комітетські слухання, що відбудуться у лютому, для більш детального вивчення актуальних проблем атомної енергетики та ядерної безпеки України.

Довідка. Україна та Франція є європейськими лідерами за часткою атомної енергетики у виробництві електроенергії. У 2015 році частка АЕС у вітчизняному виробництві електроенергії становить більше 55%. Це другий показник після Франції, де атомна генерація складає 75%.

14 листопада 2015 року французька компанія Areva і НАЕК «Енергоатом» підписали Меморандум про партнерство, який спрямований на зміцнення співпраці між двома компаніями з метою підвищення безпеки існуючих атомних станцій, продовження терміну їх експлуатації, а також оптимізації продуктивності.

Є. Жук

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі