субота, 16 січня 2016 р.

Прес-конференція Президента України 14 Січня 2016 року

Президент Петро Порошенко під час прес-конференції зазначив, що боротьба за повернення українського суверенітету над окупованим Росією Кримом залишається на порядку денному, і Україна запропонує створити міжнародний механізм з деокупації півострова.
«Оптимальним форматом для започаткування такого механізму розглядаємо формат «Женева плюс»: за участі наших союзників з ЄС, США, і, можливо, – підписантів Будапештського меморандуму», – сказав Петро Порошенко.
Глава держави наголосив, що питання повернення Донбасу та Криму необхідно вирішувати насамперед політико-дипломатичним та міжнародно-правовим шляхом.

Президент України Петро Порошенко назвав першочерговим пріоритетом для країни у 2016 році забезпечення миру і повернення України на Донбас. Під час прес-конференції Глава держави заявив: «В 2016 році має відбутися поновлення українського суверенітету над окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях».
Президент вчергове наголосив на твердій відданості України повному виконанню всіма учасниками всіх пунктів Мінських угод. «Ніякої ревізії Мінських угод ми не допустимо», – зазначив Петро Порошенко.

Відповідаючи на питання журналістів, Президент повідомив про першу в новому році зустріч у Мінську представників Тристоронньої контактної групи у новому складі, з представниками якої він напередодні мав зустріч. Глава держави наголосив на незмінності позиції України. «Україна вимагає чіткого визначення дат, коли і що ми робимо», – сказав Петро Порошенко. Ключовим елементом безпеки для нас є повернення державного контролю над неконтрольованою ділянкою державного українсько-російського кордону, забезпечення режиму повної тиші для того, щоб припинити обстріли українських позицій.
Президент продемонстрував журналістам графік обстрілів українських позицій протягом 2015 року, який відображає кратне зменшення обстрілів від 31 серпня 2015 року, що є свідченням правильності обраного шляху в рамках Мінського процесу мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Така ж сама динаміка і втрат на фронті, зазначив він.
Глава держави наголосив на тому, що політичне врегулювання ситуації на Донбасі може відбуватися лише у вигляді повернення українського суверенітету на окуповані території. Вибори мають відбуватися за українським законодавством, за участі українських політичних партій, українських ЗМІ. Виборчі комісії мають формуватися за українським законодавством Центральною виборчою комісією України із забезпеченням участі тимчасово переміщених осіб, які були вимушені покинути цю територію.
Президент повідомив, що на останній зустрічі Тристоронньої контактної групи Україна запропонувала запровадити режим повної тиші із залученням максимальної кількості представників ОБСЄ – спеціальної моніторингової групи для забезпечення цього режиму з відведенням озброєння та забезпеченням контролю над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону.

При цьому Президент повідомив про те, що Україна має неспростовні докази перетину українсько-російського кордону новітньою військовою технікою Збройних сил Російської Федерації, та наголосив, що після надання цих доказів до міжнародних організацій Україна вимагатиме чіткої реакції – виведення окупаційних військ, доступу ОБСЄ для перевірки і створення безпекових умов для політичного врегулювання та доступу міжнародних гуманітарних місій, включно з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста для пошукових місій тих, хто зник без вісті.

Петро Порошенко: Питання 2016 року для України – як стати успішною
Петро Порошенко: Питання 2016 року для України – як стати успішною
Президент України Петро Порошенко на своїй першій прес-конференції у 2016 році підбив підсумки року, що минув, та визначив пріоритети на прийдешній рік. «Все, що посіяли минулого року, має цьогоріч дати свої сходи, принести перші плоди», – сказав Глава держави.
Президент назвав головними завданнями забезпечення миру і повернення України на Донбас. «В 2016 році має відбутися поновлення українського суверенітету над окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях, – сказав Петро Порошенко, додавши, – Боротьба за повернення Криму теж залишається першим пріоритетом порядку денного».
«Рік ми прожили, відвоювали і поборолися так, що, нарешті, я можу стверджувати, що ми повністю змінили порядок денний країни», – сказав Глава держави.
За словами Президента, якщо в січні п'ятнадцятого року на порядку денному стояло питання вижити, то в січні шістнадцятого – стоїть питання, як країні стати успішною. «2016-й рік – це рік 25-річчя відновлення нашої Незалежності.  Це вік, в якому людина стає зрілою, доволі досвідченою, вік, в якому людина здатна вирішувати всі життєві проблеми. Я з оптимізмом дивлюся вперед, і хотів би цим оптимізмом заохотити кожного з вас, якомога більшу кількість людей», – наголосив Петро Порошенко.
Говорячи про перетворення та реформи в державі, Президент звернув увагу на початок роботи на повну потужність Національного антикорупційного бюро та запуск Національного агентства із запобігання корупції.

Президент також зазначив, що очікує вже до літа ухвалення Верховною Радою конституційних змін щодо судової системи, злагодженої роботи коаліції тощо.  «Від коаліції очікую спільної командної праці на Україну, неухильного виконання коаліційної угоди, яка була погоджена всіма фракціями, що входять до складу коаліції. Очікую вагомих кадрових змін у Кабінеті Міністрів, які, безумовно, мають посилити його потенціал. Від Уряду також очікую забезпечення економічного зростання і переходу від кредитних кисневих подушок до інвестиційної терапії, активізації реформ по усіх напрямках», – сказав Глава держави, зауваживши, що найбільш важливими вважає податкову реформу, насамперед в частині адміністрування, та реформу системи охорони здоров’я. «Вважаю, що, нарешті, годі політикам-популістам брехати людям про безкоштовну медицину», – заявив Президент.

Підготував О. Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі