субота, 5 грудня 2015 р.

Україна збільшить на 30% витрати на озброєння - РНБО

Уряд має намір на третину збільшити витрати для забезпечення Збройних сил, повідомляє Delo.ua.

На 2016 рік Україна планує збільшення держвитрат на розвиток озброєнь на рівні 30% в порівнянні з 2015 роком. Про це заявив перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО), голова міжвідомчої комісії з питань ОПК та міжвідомчої комісії з питань ВТС та експортного контролю при РНБО Олег Гладковський.

"Передбачене в оборонному бюджеті на 2016 рік збільшення держвитрат на розвиток озброєнь становить 30%", - зазначив він. У числі пріоритетних сфер переозброєння в майбутньому році заступник секретаря РНБО виділив зміцнення системи протиповітряної оборони (ППО) держави. "Одним з основних напрямків, куди планується направити держфінансування - це оновлення системи ППО", - підкреслив пан Гладковський.Український ракетний комплекс багатоканальний середньої дії "ДНІПРО"


За його словами, поставлена ​​перед ОПК главою держави завдання з переозброєння армії новими зразками озброєнь і військової техніки (ОВТ) відбита в підготовленому проекті Держпрограми розвитку озброєнь України до 2020 року. Документ, за його словами, вже переданий на розгляд в уряд.

"Проект держпрограми вже підготовлений, і на сьогоднішній день переданий в уряд. Ми очікуємо, що до кінця року держпрограма буде прийнята" - сказав він, додавши, що "дане питання залежить від ситуації з прийняттям держбюджету на майбутній рік".

"Сьогодні ми ведемо переговори з МВФ, вже є позитивна динаміка з питання податкових реформ. Упевнений, що до 15 грудня ми вийдемо на позитивний результат", - сказав перший заступник секретаря РНБО.

За неофіційною інформацією джерел в оборонному секторі, спочатку передбачена в Держпрограмі розвитку озброєнь України до 2020 року потреба у фінансуванні на переозброєння армії оцінювалася в 900 млрд грн. На етапі узгодження ці параметри були скорочені до близько 90 млрд грн.

Передбачені в держбюджеті-2 015 витрати на національну безпеку і оборону України становлять 90 млрд грн, з них на утримання армії передбачено 44,6 млрд. грн, фінансування держвидатків МОУ на розвиток ОВТ передбачено в 5,25 млрд грн.

Згідно із затвердженим указом президента 2 грудня рішення РНБО, уряду запропоновано передбачити в проекті держбюджету на 2016 рік на фінансування потреб сектора національної безпеки і оборони із загального фонду госбюдждета не менше 100 млрд грн.

Крім того, доручено передбачити видатки на розвиток озброєння, військової та спеціальної техніки для потреб Збройних сил України з урахуванням стандартів держав-членів НАТО.

Днями секретар РНБО Олександр Турчинов повідомив, що загальний і спеціальний фонд оборонного бюджету на 2016 рік складе близько 113 млрд грн. "100 млрд будуть профінансовані виключно із загального фонду бюджету, а решта - це спецфонд і держгарантії", - сказав він. Секретар РНБО зазначив, що "це той мінімум, який дозволяє нам протистояти агресії".

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі