пʼятниця, 6 листопада 2015 р.

Інтенсифікація бойової підготовки, модернізація, закупівля озброєння и військової техніки, - головні в підготовці войск.

Військовослужбовець, який прибув з навчального центру в підрозділ і пройшов певну підготовку, повинен, як мінімум, - відмінно стріляти з автомата, стріляти і знати пристрій кулемета, РПГ і ПТУР, визначати ознаки застосування противником ЗМУ і вживати заходів захисту, знати прийоми маскування, вміти обладнати індивідуальний окоп, встановлювати, вилучати і приводити в дію протипіхотну і протитанкову міну, знати пристрій і вміти працювати на радіостанції, метати гранату на 30 м, надавати першу медичну допомогу, добувати розвідінформацію, бути фізично підготовленим і сильним, швидко бігати і бути здатним здійснювати марш -кидки в повній бойовій викладці на великі відстані, знати і застосовувати прийоми рукопашного бою.

Зміст колективного навчання особового складу визначають колективні завдання. Вони розробляються для кожного відділення (розрахунку), взводу, роти, батальйону індивідуально, залежно від рівня навченості особового складу і бойової злагодженості в тому чи іншому вигляді бою. Кожна така задача являє собою комплекс взаємопов'язаних питань бойової підготовки.

Іншими частинами колективного завдання є питання з різних предметів навчання, які вирішуються в ході його відпрацювання. Наприклад, при виконанні тактичних завдань в полі, вирішуються питання розвідувальної, інженерної, медичної, вогневої та інших видів бойової підготовки. Відпрацювання кожного питання проходить в умовах, зазначених в задачі, яке оцінюються за встановленими показниками.

Так, основними темами навчальних занять з тактики, є вирішення завдань третього ступеня складності, а саме: наступ, зустрічний бій, розвідка... Тема другого ступеня ускладнюється. Наприклад, з батальйоном може відпрацьовуватися подолання смуги забезпечення, боротьба з тактичними розвід-диверсійними групами і повітряними десантами, або відпрацювання дій у складі аеромобільної групи і т.д. Тематика навчальних занять першого ступеня складності це - наступ вночі, оборона в місті, повітряне десантування і т.д. Одним з видів вдосконалення бойової підготовки вважається інтенсифікація навчального процесу та скорочення часу на підготовку особового складу.

Бойова підготовка повинна бути інтенсифікована. У першу чергу увага и вимоги до бойової підготовкі войск, особового складу.
Інтенсифікації бойової підготовки військ сприяє прийняття на озброєння нових, а також відновлення справності і модернізація існуючих зразків озброєння та військової техніки, зменшення витратності запланованих заходів завдяки впровадженню сучасних тренажерів, ефективному використанню існуючої навчально-матеріальної бази.

О. Сирота

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі